Тінь від СІП

Volodymyr

Tier1
Реєстрування
11 Чер 2020
Дописи
68
Бали
33
Добрий день.

Від СІП кабеля при ясному сонці падає тінь на масив панелей. Протягом дня переміщується вище-нижче.
Графік напруги - такий.
З 550-560 вольт падає до 490. Генерація майже не змінюється (див. графік).
1) Підкажіть, що при цьому відбувається? Це шкодить панелям?
2) Хтось може підказати процедуру, як можна перенести СІП кабель на інший бік дороги?
(поставити 1 стовп, перекинути кабель)

Дякую.

1618076648655.png
 

Вкладення

  • 1618076232335.png
    1618076232335.png
    39,8 Кб · Перегляди: 3

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.368
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Підкажіть, що при цьому відбувається? Це шкодить панелям?
Я як раз був з тепловізором недавно на ще одній такій станції. Дооформлював для блогу.
Залежить від відстані між СІП-ом та панелями, скільки саме панелей потрапляють в тінь, діаметру СІП-а. Гріються, зміщується точка МРРТ. Завтра проведу наочні заміри.
Краще - точно не стає. На скільки погано - залежить від ваших відповідей.
як можна перенести СІП
Там в них поняття "створ" існує. Залежить від розташування інших опор і т.д. На етапі монтажу простіше, постфактум напевно можливо, але вартість "подяки" мені не відома.
Генерація майже не змінюється
А яке перевантаження у вас по панелях?
 

Volodymyr

Tier1
Реєстрування
11 Чер 2020
Дописи
68
Бали
33
Дякую за відповідь. Відстань між СІП і панелями - метрів 5.
Панелі розташовані горизонтально, тінь - теж. Перекриває десь 1/5 комірки у 3 панелей (5ВВ).
Тінь рухається вгору-вниз протягом дня.
Інвертор - 5 кВт. Перевантаження - близько 1,1.
Але це південний схід, ще планую довантажити на піденний захід.

1618223471830.png
 

Asket

Tier3
Реєстрування
24 Лис 2021
Дописи
18
Бали
3
Усім доброго.
Я новачок на форумі. Планую будувати СЕС власноруч. Ситуація аналогічна. Дроти 3 ф.( імовірно будуть замінені на СІП )вводу висітимуть прям над панелями ( метрів 7 ) та ще й в самісінький обід (12:00 год). Генерація зменшиться, зрозуміло. Питання бувалим: панелі не прийдуть в негідність? За оптимізатори знаю, но поки розглядається ситуація без них. Volodymyr, яке продовження Вашої історії з СІПом. Щось переробляли, чи так і працює?
 

Вкладення

  • План.xlsx
    13,3 Кб · Перегляди: 12
Реєстрування
20 Кві 2020
Дописи
423
Бали
63
Лучше, конечно при возможности СИП перенести. Все решается. Панелям при такой высоте провода ничего не будет. Разве что эта тень будет в одном и том же месте весь день.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.368
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
. Дроти 3 ф.( імовірно будуть замінені на СІП )вводу
Перенести ввод на дальний столб, а себе уже под землей кабель провести?
Те панели, на которые падет тень, вынести в отдельный стринг. Чем больше разница по высоте, тем конечно лучше.
 

Volodymyr

Tier1
Реєстрування
11 Чер 2020
Дописи
68
Бали
33
Volodymyr, яке продовження Вашої історії з СІПом. Щось переробляли, чи так і працює?
Так і працює. Єдине, довантажив кілька шт. на півд. захід - трохи краще працює після обіду, ніж раніше.
 
Угорі