FAQ Огляд інверторів Deye - Загальна тема

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
551
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Ок
Про які милиці(це "костилі") йде мова?
Інвертор чудово "бачить" вольти і ампери, і прекрасно рахує ємність і не тільки ємність а й кВт години "в" та "з" батареї, що в такому випадку впливає на ефективність? Як так ... ефективність залежить від % батареї?
Зі зв'язком я згоден, бажано... але не необхідно!
давайте залишимось при своїх думках. Тим більше - в темі вже є всі поясенння.
далі - sapienti sat
якщо для вас це дійсно питання - прошу в ПМ.
 
  • Like
Реакції: art7

Kitsune

Tier2
Реєстрування
10 Лис 2021
Дописи
82
Бали
18
Сонячні панелі
18×SOLA370w 38° 18×Risen410w 17°
Інвертор
2×Deye 5K
Ок
Про які милиці(це "костилі") йде мова?
Інвертор чудово "бачить" вольти і ампери, і прекрасно рахує ємність і не тільки ємність а й кВт години "в" та "з" батареї, що в такому випадку впливає на ефективність? Як так ... ефективність залежить від % батареї?
Зі зв'язком я згоден, бажано... але не необхідно!
В мене теж бмс без з'єднання, але ви не праві.
Заряд батареї це не "дали напругу та струм і оп оп", це процес на декілька фаз, і от, ці фази для літію та свинцю є різними.
Більш того, фази на літій теж різні залежно від комірок та збірки, тому інвертор має лише фази для свинцю та вимагає інформацію по фазам зарядки від БМС.

Безпечно підключити літій як свинець (тобто без зв'язку БМС-інвертор) можна, але там вагон та мала тачка нюансів, і навіть якщо усі їх знати - все одно корисна ємність літію впаде на 10-20%.
Якщо ж "забити" то ставте акуми в протипожежний бокс, бо є великий шанс що воно буде горіти.

В мене вже 3 рівня захисту акуму, але все одно планую з'єднувати бмс та інвертори, це зменшить ризик що захисти будуть потрібні та збільшить ККД акумів.

І та, якщо у вас зараз все добре - це не значить що все добре, треба дивитися чи бмс не вибиває на заряд/розряд, якщо вибиває - проблема, інвертор не має того допускати (якщо є з'єднання з бмс то він того гарантовано не допустить), вимклення на БМС це не є штатна робота, це аварійний захист, і там обмежена кількість разів що воно спрацює.
Якщо воно розриває під струмом в 50+а то взагалі бмс може загорітися (хоча має вийти з ладу по нормативам).

Ну і, літій акум не можна заряджати високими струмами вище 80%, грубо до 80% зарядка 1С можлива, рекомендована 0.5С, але от вище воно стрімко падає, плюс вольтаж не можна давати вище потрібного. Свинець ж навпаки, щоб дотягнути до 100% можуть добивати великим амперажем та напругою у вигляді пульсів. Літію пульси не страшні, але от великий струм та напруга можуть призвезти до пожежі.
Оті налаштування вольтажу що є в інверторі не є повними.
В мене спокій забезпечується великою ємністю акуму та солідно зниженою напругою, навіть в пульсах обидва параметри в межах безпечних для мого літію, але в мене реально великий акум - 14s12p з 78аг комірок (хоч SOH солідно ріже реальну ємність в силу бу комірок).

UPD:
з'єднання БМС до інвертора також має нюанси - там різні протоколи є, в ідеалі мати інвертор та акум одної фірми, тоді вони гарантовано мають найбільш підходящий протокол. Але по факту китайці часто не заморочуються та використовують алгоритм pylontech (в деє це режим літію 0 та 13, там різні версії того протоколу), грубо цей алгоритм передає від бмс до інвертору максимальний вольтаж та ампераж, ну й інвертор просто дає максимум з того що вказано в ньому та що прийшло з бмс.

Ну і ще нюансів по збірці акумів, щоб розуміли в що влазите з бажанням подешевше.
Технічно бмс знає вольтаж комірок та опір балансувальних дротів, але ємності не знає, якщо ємність різна у послідовних комірок - бмс це побачить по розбалансу (питання чи зможе збалансувати, якщо різниця помітна - не зможе), але якщо ємність різна у паралельних комірок - бмс того не побачить, тоді як по дротам з'єднання тих паралельних комірок буде йти струм самобалансу, чим більші такі струми - тим більша зміна до амперажу який має видавати бмс інвертору має бути - ампераж на комірку яка має меншу ємність буде більше ніж середнє, і цей перекос може спалити, перебравши дозволений максимум.
Тому усі рекомендують мати тупо однакові комірки для збірки і не хочуть братись за збірку із різних комірок, тим паче бу.
В мене ті струми самобалансу циклами нагріву/охолодження послабили контакт та добре так поплавили ізоляцію.


PS. 2 5к деє реально можуть взяти 14квт з панелей, нині вперше таке вийшло побачити, акум майже порожній був після темного дня вчора а нині прояснення гарні та електроавто на зарядці, 6квт в акуми 8квт споживання, кайф
1712165627937.png
 
Останнє редагування:

dimmon

Tier3
Реєстрування
12 Гру 2023
Дописи
14
Бали
1
Інвертор
Deye SUN-12K-SG04LP3-EU
Ну і, літій акум не можна заряджати високими струмами вище 80%, грубо до 80% зарядка 1С можлива, рекомендована 0.5С, але от вище воно стрімко падає, плюс вольтаж не можна давати вище потрібного.

А це має коригувати BMS? Бо в мене під'єднано по CAN шині і струм заряду завжди однаковий, який я виставив максимальний в Deye (це 26 А), хоча в BMS макс стоїть 60А, він його ніколи не корегує, навіть при 99 заряджає на 26А. Хотів би теж щоб пілся 80% заряджав лагідніше.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
551
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
А це має коригувати BMS? Бо в мене під'єднано по CAN шині і струм заряду завжди однаковий, який я виставив максимальний в Deye (це 26 А), хоча в BMS макс стоїть 60А, він його ніколи не корегує, навіть при 99 заряджає на 26А. Хотів би теж щоб пілся 80% заряджав лагідніше.
давайте в тему по акумах.
бо тут вже про deye взагалі не спілкуються.

і вказуйте будь ласка марки обладнання.
 
Реєстрування
17 Чер 2021
Дописи
5
Бали
1
Сонячні панелі
0
Інвертор
0
Мої вітання, можливо хтось допоможе пояснити, як підключити інвертор 20k g04 до інету.
по черзі
1.Встановив додаток solarman, попередньо аккаунт створив через пк. Авторизувався, створив станцію.
2. Підключив донгл, зайшов на нього, налаштував мережу WiFi до якої підєднатись.
3. Далі в самому додатку, вибрав станцію, Додаю до неї донгл. Далі зрозумів, що можна не було вводити WiFi вручну на донглі, а вибрати його у мережевих і система сама його дабовть. Зробив всі маніпуляції, в результаті отримав сповіщення, що донгл налаштовано.
В результаті система офлайн.

Всі такі ж маніпуляції проводив потім в додатку Deye, результат видало що донгл налаштовано, але дані не пішли.

Що робити ?
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
551
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Мої вітання, можливо хтось допоможе пояснити, як підключити інвертор 20k g04 до інету.
по черзі
1.Встановив додаток solarman, попередньо аккаунт створив через пк. Авторизувався, створив станцію.
2. Підключив донгл, зайшов на нього, налаштував мережу WiFi до якої підєднатись.
3. Далі в самому додатку, вибрав станцію, Додаю до неї донгл. Далі зрозумів, що можна не було вводити WiFi вручну на донглі, а вибрати його у мережевих і система сама його дабовть. Зробив всі маніпуляції, в результаті отримав сповіщення, що донгл налаштовано.
В результаті система офлайн.

Всі такі ж маніпуляції проводив потім в додатку Deye, результат видало що донгл налаштовано, але дані не пішли.

Що робити ?
ну тут дійсно - треба спочатку запитати інсталятора. можливі він вже привʼязував донгл.
Потім - що по індикаторах на донглі?
Потім - заходьте у веб інтерфейс донгла і дивіться статус приєднання до сервера
Потім - адреса сервера - Default?
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.089
Бали
113
ну тут дійсно - треба спочатку запитати інсталятора.
та не вже))) Мені за таку пропозицію прилетіло.

Взгалі то ситуація проста до бєзобразія. Саме продавцю це цікаво, щоб інвертор запрацював і був в онлайні, бо у випадку проблем це дасть йому (продавцю) можливість знайти причину відмови у гарантії. Мало того це є одна з важливих умов гарантії у виробника. І для продавця нема ніякого напрягу допомогти в налаштуванні. Ну а якщо ні, то я можу дати посилання на відео налаштування прив'язки до інету -
.
Користуйтеся. Мої клієнти налаштовують по ньому, а я потім вже реєструю на порталі. Оскільки портал вже каже що зареєстровано, то значить так і є, і Ви вже зареєстрували, а як не ви, то тоді треба написати виробнику щоб анулював підписку. І зробити все по новій.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
551
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Єдине що можна додати - щоб вай-фай не перемикався на іншу мережу (бо зразу на вай-фай інвертора інтернета немає) - треба у своїх вай-фай мережах зняти ранку підключатися автоматично. Ну а після налаштування повернути галку назад.
 

dimasc

Tier3
Реєстрування
23 Жов 2023
Дописи
16
Бали
3
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Deye SUN 5K
Згідно інструкції, ще є економ режим, але тоді він буде живитися з батареї і з мережі одночасно (вільне тлумачення) ), а так він на своє власне споживання бере тільки з мережі
Я його ще вивчаю, не всі варіанти спробував
І дійсно greed peak-shaving не впливає ((( але до того весь час було коло 100вт, зараз 40
Відкотила мені підтримка на C365 . не помогло, перезавантажив, зробив зброс налаштуваннь, все одно зараза бере 100 ват з мережі хоч стріляй , без навантаження 38 ват :((((
 

rl72

Tier3
Реєстрування
21 Бер 2024
Дописи
5
Бали
1
Сонячні панелі
0
Інвертор
Deye
Відкотила мені підтримка на C365 . не помогло, перезавантажив, зробив зброс налаштуваннь, все одно зараза бере 100 ват з мережі хоч стріляй , без навантаження 38 ват :((((
А де глянути скільки на власне споживання бере?
 

Dmytro_T

Tier3
Реєстрування
30 Гру 2023
Дописи
5
Бали
3
Інвертор
deye sun-5k-sg03lp1-eu
Згідно інструкції, ще є економ режим, але тоді він буде живитися з батареї і з мережі одночасно (вільне тлумачення) ), а так він на своє власне споживання бере тільки з мережі
Я його ще вивчаю, не всі варіанти спробував
І дійсно greed peak-shaving не впливає ((( але до того весь час було коло 100вт, зараз 40
Дорого дня! Знайшов чому у Вас таке споживання, а точніше за яких умов він буде брати близько 30вт і навіть намагається вийти в режим Stand by:

Повинні виконуватися умови:
1) Енергії сонця достатньо для забезпечення витрат будинку ;
2) Заряд батареї йде по максимально допустимому струмі.
Детальніше, що маю на увазі:
*Заряд батареї відбувається на 100% від параметрів( в налаштуваннях задали 5а якщо сонця вистачає на ці 5а+ витрати будинку він виходить на низьке споживання, якщо Ви задали 25а а заряд йде на 10а то буде брати 100вт з мережі).
*Якщо сонця не вистачає і йде відбір з АКБ бере 100вт.
*Якщо батарея заряджена на 100% також бере 100вт.
На моєму прикладі я зменшив заряд до 3а за світловий день вони заряджаються(в мене гель 100а розряжаю до 60%) і при цьому інвектор намагається купувати з мережі 0вт при стрибках напруги(вмикнувся холодильник наприклад) він купує з мережі 100вт поки сонце не видасть достатню напругу і знов споживання з мережі спускається до 0( зазвичай пригає 0-30вт).
 
Останнє редагування:

dimasc

Tier3
Реєстрування
23 Жов 2023
Дописи
16
Бали
3
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Deye SUN 5K
Дорого дня! Знайшов чому у Вас таке споживання, а точніше за яких умов він буде брати близько 30вт і навіть намагається вийти в режим Stand by:

Повинні виконуватися умови:
1) Енергії сонця достатньо для забезпечення витрат будинку ;
2) Заряд батареї йде по максимально допустимому струмі.
Детільніше, що маю на увазі:
*Заряд батареї відбувається на 100% від параметрів( в налаштуваннях задали 5а якщо сонця вистачає на ці 5а+ витрати будинку він виходить на низьке споживання, якщо Ви задали 25а а заряд йде на 10а то буде брати 100вт з мережі).
*Якщо сонця не вистачає і йде відбір з АКБ бере 100вт.
*Якщо батарея заряджена на 100% також бере 100вт.
На моєму прикладі я зменшив заряд до 3а за світловий день вони заряджаються(в мене гель 100а розряжаю до 60%) і при цьому інвектор намагається купувати з мережі 0вт при стрибках напруги(вмикнувся холодильник наприклад) він купує з мережі 100вт поки сонце не видасть достатню напругу і знов споживання з мережі спускається до 0( зазвичай пригає 0-30вт).
Дякую велике за інформацію, дійсно так і є, на своєму зробив навіть іноді 0 показує
 

Kitsune

Tier2
Реєстрування
10 Лис 2021
Дописи
82
Бали
18
Сонячні панелі
18×SOLA370w 38° 18×Risen410w 17°
Інвертор
2×Deye 5K
Думаю тут людям буде цікаво, бо часто бачу питання як таке зробити.
Якщо ставити NCM літій 14s (блоки LG з електрокарів + 2 комірки послідовно зі сторони мінуса) без зв'язку з бмс, (JK BMS) то налаштування ось такі:
IMG_20240412_142325.jpg

Реальний 100% заряд при таких налаштуваннях вище ніж налаштовано та рівний десь 57.5
1712922267112.png
Вище заряджати комірки ncm не бачу сенсу.
 

art7

Tier3
Реєстрування
4 Лют 2023
Дописи
21
Бали
3
Останнє редагування:

Fedir

Tier3
Реєстрування
14 Лис 2023
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko Solar JKM570N-72HL4
Інвертор
Deye SUN-6K-SG03LP1-EU
А де глянути скільки на власне споживання бере?
Тикаєте в центр екрану на інверторі, коли немає сонця ( там де ON) 20240416_204645.jpg - бачите споживання інвертору у Вт зі знаком мінус - то є власне споживання інвертора. 20240416_204633.jpg
 
Останнє редагування:

Kitsune

Tier2
Реєстрування
10 Лис 2021
Дописи
82
Бали
18
Сонячні панелі
18×SOLA370w 38° 18×Risen410w 17°
Інвертор
2×Deye 5K
Тикаєте в центр екрану на інверторі, коли немає сонця ( там де ON) Переглянути вкладення 3572 - бачите споживання інвертору у Вт зі знаком мінус - то є власне споживання інвертора.
не страшно давати 241в на хату?
наскільки я бачу, деє стабілізує лише як нема мережі, а коли є - вольтаж пропускає рівно як в мережі.
тому в мене перед деє стоїть двусторонній стабіл (на випадок підключення потім зеленого тарифу чи аналогу).
 

art7

Tier3
Реєстрування
4 Лют 2023
Дописи
21
Бали
3
не страшно давати 241в на хату?
наскільки я бачу, деє стабілізує лише як нема мережі, а коли є - вольтаж пропускає рівно як в мережі.
тому в мене перед деє стоїть двусторонній стабіл (на випадок підключення потім зеленого тарифу чи аналогу).
Стільки страхів , а які проблеми з 241в? За стандартами 230+-10%, тобто 207-253 В це НОРМАЛЬНА напруга, на яку розрахована ВСЯ техніка що вмикається в розетку.
 

Вкладення

  • Screenshot_2024-04-17-07-53-16-744_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2024-04-17-07-53-16-744_com.android.chrome-edit.jpg
    251,9 Кб · Перегляди: 5

art7

Tier3
Реєстрування
4 Лют 2023
Дописи
21
Бали
3
Тикаєте в центр екрану на інверторі, коли немає сонця ( там де ON) Переглянути вкладення 3572 - бачите споживання інвертору у Вт зі знаком мінус - то є власне споживання інвертора. Переглянути вкладення 3571
З "-" то він в мережу віддає, а не власне споживання
 

Fedir

Tier3
Реєстрування
14 Лис 2023
Дописи
24
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko Solar JKM570N-72HL4
Інвертор
Deye SUN-6K-SG03LP1-EU
Стільки страхів , а які проблеми з 241в? За стандартами 230+-10%, тобто 207-253 В це НОРМАЛЬНА напруга, на яку розрахована ВСЯ техніка що вмикається в розетку.
В мене по всім трьом фазам менше 230 В майже не буває вже декілька років.
До інвертора встановлені Зубри, які відсікають мережу якщо більше в ній більше 253В і тоді вмикається інвертор до стабілізації мережі в межах норми.
наскільки я бачу, деє стабілізує лише як нема мережі, а коли є - вольтаж пропускає рівно як в мережі.
Саме так і працює Deye - він пропускає вольтаж мережі, яка в ній є. Стабільно 220 або 230 В (залежно від налаштувань) видає якщо зовнішня мережа відсутня.
 
Останнє редагування:
Угорі