Від чого залежить напруга стрінга та на що впливає?

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Доброго дня.
По великій кількості моїх тем думаю можна здогадатись, що я таки поставив собі СЕС недавно. панелі 450Вт
В мене вийшло 11,7 на схід(тут є затінення від двох димарів) +4,5південь+12,6Захід. сума майже 29КВт

було пару сонячних днів і я помічав, що напруга на південних панелях була 38,5-39В. А на східних чи західних 39,5-40,5В. Струм при цьому на півдні був трошки більший і відповідно генерація була трошки більшою (на панель 360-390Вт з 450Вт).
Можливо це лалежить від тіні?? Піднімає вольтаж, щоб пройшов такий струм легше? Але на заході тіні нема...
Тому питаня - Чому це так і чи треба з цим щось робити? :)

ну і питання про тінь. На сході майже завжди різниця в стрінгах 1А і інколи різниця до 1.7А. це біля 700-800Вт. Різниця як на мене не настільки суттєва, щоб був сенс вкладатись в оптимізатори. Але питання - чи з часом від постійного перегріву ті декілька панелей (5-6шт) навколо димарів не "потягнуть" за собою увесь стринг і не буде збільшуватись різниця в генерації з їхньою деградацією?

ну і останнє питання чи є в кого схожа СЕС (схід/захід +-30 квт) - можете поділитись приблизною виробіткою. Цікаво чи все ок з генерацією в мене, якщо в мене в сонячний день 140-155КВт генерує?
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
що напруга на південних панелях
Напруга залежить від рівня освітленості, і в цілому міняється не сильно. Якщо станція працює, то МРРТ трекер вибирає по потужності, і там вже завалюється напруга. Від тіні також залежить, заміри поробив, але викласти та описати поки не має часу.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
чи з часом від постійного перегріву ті декілька панелей (5-6шт) навколо димарів не "потягнуть" за собою увесь стринг
Відповідь так. Але на скільки і через скільки років - майже філософське питання, і точно вам ніхто не скаже
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Люди південь с півднем не можуть нормально порівняти
ну чому ж ? Не говорячи про ідеальні умови (трекери зі змінними кутами, оптимізатори, примусове охолодження і т.д.). Зазвичай південь генерує 1.1-1.2 від КВт панелей. Але це за рік.

Мене ж денна цікавить. і не південь. і приблизно. :)
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Річна від 1 до 1.35. Ну так, похибка в 20% гуляє в середньому
В ідеалі 190 кВт мало бути на південь
Просто з похибкою у вас ок.
 

Apocalipse

Tier1
Реєстрування
10 Січ 2021
Дописи
335
Бали
43
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei 33 KTL-A
Але на скільки і через скільки років
Тоді чекаю нормального моніторингу. Гляну дані потрекерно, погодинно і буду тоді щось вирішувати. Бо рідний моніторинг не складає нормальні графіки поденно і потрекерно, нема нормальних вибірок. А Той що складає поденний, видно лише на сьогоднішній день. А не рідний (sun res studio) моніторинг працює дуже коряво. він бере частину "своїх" даних, і частину даних інвертора. і по цьому складає графіки. А оскільки там дані раз в 5 хв, а ще може пропасти звязок - то графік там дуже даликий від реалу.
 
Угорі