Увеличение мощности устаревшей СЭС.

Юрий

Tier3
Реєстрування
28 Січ 2019
Дописи
20
Бали
3
Доброго времени суток уважаемые коллеги. Прошу вашего совета.

У меня довольно старая станция с морально устаревшими панелями С&T Solar СT60260-P (260 Вт). Инвертор Fronius Eco 27. На настоящий момент компоновка 5 стрингов по 18 панелей общей мощностью 31,2 кВт. Есть большое желание увеличить общую мощность и логично добавить 6й стринг на 18 панелей с доведением общей мощности по солнцу до 37,44 кВт, но, к сожалению, данный вид панелей уже снят с производства.

Какие существуют пути решения с учетом того что на данном инверторе один MPPT, а комбинировать разного типа панели на стринге категорически не советуют? Заранее благодарен за совет!
 

aleksys

Tier1
Реєстрування
21 Сер 2019
Дописи
133
Бали
43
У меня довольно старая станция с морально устаревшими панелями С&T Solar СT60260-P (260 Вт). Инвертор Fronius Eco 27. На настоящий момент компоновка 5 стрингов по 18 панелей общей мощностью 31,2 кВт. Есть большое желание увеличить общую мощность и логично добавить 6й стринг на 18 панелей с доведением общей мощности по солнцу до 37,44 кВт, но, к сожалению, данный вид панелей уже снят с производства.
Добрий день, 6-й стрінг з 18 панелей таких як у вас установлені не зовсім є правильним рішенням так як ваші панелі мають деградацію. При великому бажанні збільшити потужність можете заміряти напругу холостого ходу та напругу під нагрузкою і підібрати інші панелі під параметри вашого скринінгу.
 

Юрий

Tier3
Реєстрування
28 Січ 2019
Дописи
20
Бали
3
Добрий день, 6-й стрінг з 18 панелей таких як у вас установлені не зовсім є правильним рішенням так як ваші панелі мають деградацію. При великому бажанні збільшити потужність можете заміряти напругу холостого ходу та напругу під нагрузкою і підібрати інші панелі під параметри вашого скринінгу.
Конечно. Если бы я добавлял новые панели - я менял бы по 4 в каждом стринге на новые. Вопрос в том, что их нет в продаже.
Другие панели на 260 Вт, к сожалению, я навряд ли найду ((((
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Доброго времени суток уважаемые коллеги. Прошу вашего совета.

У меня довольно старая станция с морально устаревшими панелями С&T Solar СT60260-P (260 Вт). Инвертор Fronius Eco 27. На настоящий момент компоновка 5 стрингов по 18 панелей общей мощностью 31,2 кВт. Есть большое желание увеличить общую мощность и логично добавить 6й стринг на 18 панелей с доведением общей мощности по солнцу до 37,44 кВт, но, к сожалению, данный вид панелей уже снят с производства.

Какие существуют пути решения с учетом того что на данном инверторе один MPPT, а комбинировать разного типа панели на стринге категорически не советуют? Заранее благодарен за совет!
ІМХО набирайте 6 стринг щоб на виході була робоча напруга така як у існуючих стрінгів, якщо там буде різниця у десяток вольт то не дуже зважайте на це. і буде все прекрасно працювати. Ну і щоб загальний ампераж не перевищив допуск інвертора.

:) цікаво, у 2025 році панелі на 800 вт також будуть застарілими.
 

Юрий

Tier3
Реєстрування
28 Січ 2019
Дописи
20
Бали
3
ІМХО набирайте 6 стринг щоб на виході була робоча напруга така як у існуючих стрінгів, якщо там буде різниця у десяток вольт то не дуже зважайте на це. і буде все прекрасно працювати. Ну і щоб загальний ампераж не перевищив допуск інвертора.

:) цікаво, у 2025 році панелі на 800 вт також будуть застарілими.
Теоретически должно работать. Такие решения видели на практике?
 

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
944
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
Конечно. Если бы я добавлял новые панели - я менял бы по 4 в каждом стринге на новые. Вопрос в том, что их нет в продаже.
Другие панели на 260 Вт, к сожалению, я навряд ли найду ((((

Нельзя в каскаде поменять по 4-ре панели на новые, выйдет так что новые панели начнут "греть старые" своим бОльшим током.
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Теоретически должно работать. Такие решения видели на практике?
я собі добавляв так. на МРРТ був 1 стрінг з 24 poli 280 watt Ja Solar + добавив ще стрінг 22 х 375 ватт Тріна солар. все працює нормально. конектори не гріються. виробіток задовільняє (такий як і розраховував).
 

aleksys

Tier1
Реєстрування
21 Сер 2019
Дописи
133
Бали
43
Теоретически должно работать. Такие решения видели на практике?
У мене зроблено 2 стрінги на одному МРРТ контроллеру з різних панелей. не добавляти панелі до існуючих стрінгів а набирати новий стрінг по напрузі максимально наближені до ваших стрінгів (не по даташит) а по реальному заміру напруги.
 

aleksys

Tier1
Реєстрування
21 Сер 2019
Дописи
133
Бали
43
Нельзя в каскаде поменять по 4-ре панели на новые, выйдет так что новые панели начнут "греть старые" своим бОльшим током.
Не зовсім так, струму в колі будуть задавати старі панелі а нові працюватимуть по вищій напрузі ніж напруга під нагрузкою (дивись криву даташит відносно напруги та струму) струм буде такий який був перед тим в колі.
Мінусом такого рішення є те що ми втрачаємо частина потужності панелі через зменшення струму, тобто якщо нові панелі на 12 Ампер максимальний робочий струм а в Старих 8 то ми втратимо тридцять відсотків потужності нових панелей.
 
Останнє редагування:

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
944
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
Не зовсім так, струму в колі будуть задавати старі панелі а нові працюватимуть по вищій напрузі ніж напруга під нагрузкою (дивись криву даташит відносно напруги та струму) струм буде такий який був перед тим в колі.

Эти 4-ре панели тоже повлияют на значение тока в стринге и поднимут в какой-то пропорции . Получится что-то среднее, старые панели и новые панели суммарно дадут неоптимальную ВАХ всего стринга , и инвертор выбирая точку съема мощности не будет оптимально работать ни со старыми, ни с новыми панелями.
 

aleksys

Tier1
Реєстрування
21 Сер 2019
Дописи
133
Бали
43
Эти 4-ре панели тоже повлияют на значение тока в стринге и поднимут в какой-то пропорции .
Так невеличке підняття можливе.
Получится что-то среднее,
Добавивши 4 нові панелі в цей стрінг ми будемо мати струм наближений до струму старих панелей і напругу 18×Uстарих + 4×U нових ( напруга нових панелей буде трохи більше за максимальну робочу).
и инвертор выбирая точку съема мощности не будет оптимально работать ни со старыми, ни с новыми панелями.
Інвертор вибираючи точку оптимальної ВАХ орієнтуються по струму коли струм перестає зростати інвертор вибирає даний режим як оптимальну точку МРРТ в даному випадку струм зупиниться на відмітці старих панелей.
(Для прикладу якщо струм нових панели 12А старих 8А ми втратимо тридцять відсотків генерації нових панелей)

Підібравши стрінг з нових панелей які будуть максимально відповідати напрузі старих стрінгів доб'ємося того що втрати не перевищуватимуть 10% в ідеальному випадку можуть бути 2-3% від потужності нових панелей.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Инвертор Fronius Eco 27.
Я считал, что за 10 лет, если одна из 500 Вт панелей будет работать на 1/3, то потери составят 500+$.
Есть смысл махнуть инвертор на новый и нормально развернуть стринги.
 

Юрий

Tier3
Реєстрування
28 Січ 2019
Дописи
20
Бали
3
Я считал, что за 10 лет, если одна из 500 Вт панелей будет работать на 1/3, то потери составят 500+$.
Есть смысл махнуть инвертор на новый и нормально развернуть стринги.
По документам фрониус... Менять несанкционированно опасаюсь, а официально - перепишут тариф по текущему году))) Сталкивался с таким нюансом..
 

Юрий

Tier3
Реєстрування
28 Січ 2019
Дописи
20
Бали
3

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
По документам фрониус... Менять несанкционированно опасаюсь, а официально - перепишут тариф по текущему году))) Сталкивался с таким нюансом..
А расскажите пожалуйста, про нюанс.
 

BUg

Tier1
Реєстрування
16 Сер 2020
Дописи
102
Бали
28
Можно еще продать свои панели и купить новых побольше.
 
Угорі