Схема подключения солнечных панелей, расчет стринга солнечных батарей

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Здравствуйте форумчане!
Остановила свой выбор на панелях Pisen 505.
Сколько штук их можно ставить в стринг?
С инвертором ещё не определились...но либо

Huawei SUN2000-33 KTL-A​

либо

Solis 30 кВт 30K-5G-DC.​

Можете и по инвертору мнения высказать, может у кого опыт личный был и с тем, и с тем.
Полезным началом решения данного вопроса возможно будет эта тема.
SolarMaster изложил чрезвычайно полезную информацию.
Я руководствовался именно этой инструкцией и, точно так же как и Вы, выбирал между этими двумя инверторами(хотя рассматривал еще и новую модель Хуавея третим вариантом).
В случае моей станции(строю сейчас) имеется 5 стрингов по 10.88А. У обоих инверторов 4 трекера, и получается, что как минимум на один трекер нужно подключить два стринга. Получается 10.88х2=21.76А а у 33ktl-a максимальный ток каждого трекера 22А. Я мониторил токи на другой станции и выяснил, что летом при высокой температуре панелей токи могут даже превышать(кратковременно) указанные в даташите. Именно по причине риска перегрузок я отказался от выбора 33ktl-a. Новый Хуавей рассчитан на 26А и он удовлетворяет условиям токовой нагрузки. И все же я остановился на Солисе. Мне понравилась его работа за полгода :)
 

Олександр_А

Huawei Ukraine
Реєстрування
13 Тра 2020
Дописи
171
Бали
63
В случае моей станции(строю сейчас) имеется 5 стрингов по 10.88А. У обоих инверторов 4 трекера, и получается, что как минимум на один трекер нужно подключить два стринга. Получается 10.88х2=21.76А а у 33ktl-a максимальный ток каждого трекера 22А. Я мониторил токи на другой станции и выяснил, что летом при высокой температуре панелей токи могут даже превышать(кратковременно) указанные в даташите. Именно по причине риска перегрузок я отказался от выбора 33ktl-a. Новый Хуавей рассчитан на 26А и он удовлетворяет условиям токовой нагрузки.
У Соліса 5G - 3 трекера і 6 входів.
Risen 505 ідеально підходить навіть під 22 А робочий струм. Інвертор конфігурується за струмом КЗ, а не за робочим струмом.
 

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
У Соліса 5G - 3 трекера і 6 входів.
Risen 505 ідеально підходить навіть під 22 А робочий струм. Інвертор конфігурується за струмом КЗ, а не за робочим струмом.
Так, я помилився, Ви праві, у Соліса 3 трекери, дякую за правку. У Соліса три трекери по 26А вхідний струм і 40А струм КЗ. Обидва параметри треба враховувати при виборі/розрахунку, я вважаю.
В даташиті до панелей Risen 505 вказаний максимальній робочий струм 11,74А. Якщо два стрінги то 23.48А. Чому Ви вважаете, що можна перевищити трекерні 22А і називаєте це ідеальним або Ви мали на увазі один стрінг на один трекер?
 
Останнє редагування:

SolarMaster

Tier1
Реєстрування
9 Чер 2017
Дописи
313
Бали
43

Олександр_А

Huawei Ukraine
Реєстрування
13 Тра 2020
Дописи
171
Бали
63
Так, я помилився, Ви праві, у Соліса 3 трекери, дякую за правку. У Соліса три трекери по 26А вхідний струм і 40А струм КЗ. Обидва параметри треба враховувати при виборі/розрахунку, я вважаю.
В даташиті до панелей Risen 505 вказаний максимальній робочий струм 11,74А. Якщо два стрінги то 23.48А. Чому Ви вважаете, що можна перевищити трекерні 22А і називаєте це ідеальним або Ви мали на увазі один стрінг на один трекер?
Тому що коли на MPPT прийде робочий струм 22 А, він змістить робочу точку підвищуючи напругу без шкоди для інвертору.
Ось ситуація, коли всі 5 стрингів генеруватимуть 11 А. Таким чином зі сторони DC прийде більша потужність ніж потрібно, таким чином інвертор буде обмежений за сторони змінного струму раніше. І не важливо панелі могли би видати 22 А чи 23.4 А. Все одно, навіть 22А не буде досягнуто.

Screenshot_20210516_125535_my.android.procalc.jpg
 
Останнє редагування:

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Тому що коли на MPPT прийде робочий струм 22 А, він змістить робочу точку підвищуючи напругу без шкоди для інвертору.
Ось ситуація, коли всі 5 стрингів генеруватимуть 11 А. Таким чином зі сторони DC прийде більша потужність ніж потрібно, таким чином інвертор буде обмежений за сторони змінного струму раніше. І не важливо панелі могли би видати 22 А чи 23.4 А. Все одно, навіть 22А не буде досягнуто.

Переглянути вкладення 1609
Дуже вдячний за роз'яснення! Не знав, що сам інвертор буде обмежувати вхідний струм від панелей.
 

N@talia

Tier2
Реєстрування
25 Лют 2021
Дописи
87
Бали
8
Сонячні панелі
Trina Trina Solar TSM-DE19MBB 210M110 540W, MBB
Інвертор
Huawei 33KTL-A

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
944
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
Здравствуйте форумчане!
Остановила свой выбор на панелях Pisen 505.
Сколько штук их можно ставить в стринг?
С инвертором ещё не определились...но либо

Huawei SUN2000-33 KTL-A​

либо

Solis 30 кВт 30K-5G-DC.​

Можете и по инвертору мнения высказать, может у кого опыт личный был и с тем, и с тем.

У солиса лучше мониторинг работы, но 3 MPPT , а Хуавей 33ktl-a это пром. инвертор с огромным запасом надежности.
 

Олександр_А

Huawei Ukraine
Реєстрування
13 Тра 2020
Дописи
171
Бали
63
но если пошаманить, то можно и 4МРРТ получить))) но, дороже(((
Потрібне лезо та лайнер та коротка інструкція, як з 40 кВт можна зробити 30?
У солиса лучше мониторинг работы, но 3 MPPT , а Хуавей 33ktl-a это пром. инвертор с огромным запасом надежности.
По частині моніторингу та управління Huawei краще. Пристрій моніторингу (Smarlogger)для 33KTL-A дорожче, для 30KTL-M3 у паритеті.
P.S. Але все це офтоп.
 

Fugas

Tier2
Реєстрування
4 Вер 2019
Дописи
70
Бали
18
Сонячні панелі
JA Solar, Risen
Інвертор
SUN2000-33KTL-A
Допоможіть розібратись, бо я остаточно заплутався.
Інвертор Huawei 33KTL-A, панелі JA Solar 325 по 21шт. в стрінг.
Планував підключити панелі як в 1 варіанті, але мені сказали що так не можна. Чому ?
Підключив як в 2 варіанті. Біля інвертора роздвоїв, щоб зменшити навантаження на МС4 конектор. Правильно ?
Є ще 3 варіант. Читав обговорення, що МС4 по паспорту тримає 30А і тому як в 2 варіанті можна було не роздвоювати. Так ?
 

Вкладення

  • IMG_20210519_135625.jpg
    IMG_20210519_135625.jpg
    5 Mб · Перегляди: 91

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
944
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
Допоможіть розібратись, бо я остаточно заплутався.
Інвертор Huawei 33KTL-A, панелі JA Solar 325 по 21шт. в стрінг.
Планував підключити панелі як в 1 варіанті, але мені сказали що так не можна. Чому ?
Підключив як в 2 варіанті. Біля інвертора роздвоїв, щоб зменшити навантаження на МС4 конектор. Правильно ?
Є ще 3 варіант. Читав обговорення, що МС4 по паспорту тримає 30А і тому як в 2 варіанті можна було не роздвоювати. Так ?
Присоединяюсь к вопросу, почему нельзя по первой схеме? Схема 2-3 более экономна по солнечному кабелю, но и потери будут больше.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A

Fugas

Tier2
Реєстрування
4 Вер 2019
Дописи
70
Бали
18
Сонячні панелі
JA Solar, Risen
Інвертор
SUN2000-33KTL-A
Раніше я тут запитував:
3. При послідовному підключені на 1 MPPT двох стрінгів моніторинг буде на кожен стрінг окремо чи це буде щось середнє між ними ?
На що отримав відповідь:
якщо два стрінги ПОСЛІДОВНО на один мррт то буде не просто моніторинг, буде феєрверк!
Плюс в гайді на початку теми говориться про таке:
На данном инверторе есть 4 МРРТ трекера, на каждый из которых мы можем подключить по такому стрингу.(мається на увазі послідовному) Р станции по постоянному току = 8360 * 4 = 33440 Вт.Что вроде бы хорошо, но в реальности панели работают при не оптимальных углах, освещенности, температуре. Это довольно сильно ухудшает характеристики, и в реальности, мы будем иметь параметры близкие к NOCT. Для устранения этого явления, и увеличения эффективности работы станции, нужно увеличивать количество солнечных панелей. Для этого, часть стрингов строится параллельно.(використовується "паралельно", хоч маєтся на увазі послідовно-паралельно)
Зображена послідовно-паралельна схема:par.gif
Наводиться приклад підключення, який я і взяв за основу:
Сделать 2 стринга в параллель, по 8360 *2 *2 = 33440 Вт, и оставшиеся 2 стринга сделать без параллели, 33440 + 8360 + 8360 = 50160 Вт, больше панелей Вам врядли нужно будет ставить
Плюс в інструкції по інсталяції JA Solar є схема-пояснення, що таке послідовне, паралельне і послідовно-паралельне з'єднання:

Screenshot_20210520-120555.png
 
Останнє редагування:

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
ще раз. Ви плутаєте поняття послідовно і паралельно
схема 1 - це ПАРАЛЕЛЬНЕ підключення 2-х стрнгів.
А послідовно, як підкреслили - буде фейрверк.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
"Сделать 2 стринга в параллель, по 8360 *2 *2 = 33440 Вт, и оставшиеся 2 стринга сделать без параллели, 33440 + 8360 + 8360 = 50160 Вт, больше панелей Вам врядли нужно будет ставить" - так
але розводити їх на різні конектори не варто.
На ФБ було питання - то не від вас? Про різні струми на тих самих трекерах.
 

Игорь-к

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
4 Бер 2021
Дописи
944
Бали
93
Сонячні панелі
Ulica, Astroneregy
Інвертор
KTL33-A
ще раз. Ви плутаєте поняття послідовно і паралельно
схема 1 - це ПАРАЛЕЛЬНЕ підключення 2-х стрнгів.
А послідовно, як підкреслили - буде фейрверк.

Наверно автору нужны основы цепей постоянного тока:

При последовательном соединении ток остается прежним, напряжения складываются.
При параллельном соединении напряжение остается единым, ток сладывается

Это конечно для идеального варианта.
 
Угорі