Схема подключения солнечных панелей, расчет стринга солнечных батарей

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.083
Бали
113
1. По якому параметру сортувати ? По Ipm, бо Risen на заводі сортують по ньому, чи по якомусь іншому ?
та по струму звісно
2. По 21 панелі в стрінг нормально ? Чи може докупити 5шт. і по 22 ? JA розраховані на 1000v напруги.
головне не перевищити параметри інвертора, а все інше то все інше

3. При послідовному підключені на 1 MPPT двох стрінгів моніторинг буде на кожен стрінг окремо чи це буде щось середнє між ними ?
якщо два стрінги ПОСЛІДОВНО на один мррт то буде не просто моніторинг, буде феєрверк!

а от що до моніторингу, у Хуваей він роздільний


4. Якщо моніторинг показує тільки дані по MPPT, а не по стрінгу окремо, то чи є сенс тягнути послідовні кабелі до інвертора ?
так не тільки в моніторингу справа, а ще втрати, діагностика..... Хоча про що то все, як вже відома марка інвертора
 
Реєстрування
2 Чер 2020
Дописи
10
Бали
1
доброго вечора! є панелі Ja 340 mono i huawei 33 ktl-a, поставив минулого року на кут 40-41 гр, 30 гр від півдня на схід, набрав два стрінги по 21 панелі, так от: у колеги райзени і набрані на меншу напругу +- 600В, кут 31 на чистий південь (начебто) і дають на 5-10-15 % більше, правда в мене на 1,3 однієї панелі першого стрінга падає незначна тінь від сусідського дерева, але спад по напрузі вольт 30-40. мо я не правильно набрав стрінги? і чи тінь впливає в хмарну погоду, а то і в хмарну напруга нижча
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.368
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
доброго вечора! є панелі Ja 340 mono i huawei 33 ktl-a, поставив минулого року на кут 40-41 гр, 30 гр від півдня на схід, набрав два стрінги по 21 панелі, так от: у колеги райзени і набрані на меншу напругу +- 600В, кут 31 на чистий південь (начебто) і дають на 5-10-15 % більше, правда в мене на 1,3 однієї панелі першого стрінга падає незначна тінь від сусідського дерева, але спад по напрузі вольт 30-40. мо я не правильно набрав стрінги? і чи тінь впливає в хмарну погоду, а то і в хмарну напруга нижча
Рівно на південь і 30 градусів на схід - різні речі.
1/3 панелі затінені в обід?
 
Реєстрування
2 Чер 2020
Дописи
10
Бали
1
Рівно на південь і 30 градусів на схід - різні речі.
1/3 панелі затінені в обід?
мої панелі 30 на схід, а в колеги на південь. 1/3 то макс три панелі, одна повністю на 1/3, дві інші кілька комірок
 

SolarMaster

Tier1
Реєстрування
9 Чер 2017
Дописи
313
Бали
43
доброго вечора! є панелі Ja 340 mono i huawei 33 ktl-a, поставив минулого року на кут 40-41 гр, 30 гр від півдня на схід, набрав два стрінги по 21 панелі, так от: у колеги райзени і набрані на меншу напругу +- 600В, кут 31 на чистий південь (начебто) і дають на 5-10-15 % більше, правда в мене на 1,3 однієї панелі першого стрінга падає незначна тінь від сусідського дерева, але спад по напрузі вольт 30-40. мо я не правильно набрав стрінги? і чи тінь впливає в хмарну погоду, а то і в хмарну напруга нижча
Если мы про https://www.jasolar.com.cn/uploadfile/2019/0812/20190812040601259.pdf то так можно делать. На грани максимума, но ок.
В какой области вы находитесь? Обычно делают угол 35-30, экономится металл, место, выработка не страдает.
Почему развернули на восток?
Тень влияет всегда, и в облачную погоду тоже.

Основная проблема это юго-восток и большой угол. При таком направлении лучше было уменьшать угол.
Договориться с соседом и обрезать дерево, если тень есть сейчас, значит будет затенять и с начала ноября +-, а там еще листья могут быть. Дерево будет расти, поставите 3 оптимизатора и временно решите проблему. Через года два может понадобиться уже 6 оптимизатором.
 
Реєстрування
2 Чер 2020
Дописи
10
Бали
1
Про оптимізатори - я ще не знаю що це, і з чим його їдять.
1) Чому на грані максимуму?
2) Кут брав, бо планував робити змінний, і ще досі є таке бажання, кажуть, що можна до 10-15% більше генерувати, а на схід розвернув - місце таке, немає як інакше поставити, та і тих 15-30 градусів не повинні особо впливати ж, тим більш, що вранці холодніше і зазвичай сонячно, а після обіду вже дощ і жара, тобто ККД нижче. Область Волинська, межа з Львівською;
3) Зараз ставлю ще два стрінги, на справжній південь, не порадите, чи норм буде по 18 панелей і чи не будуть великі втрати, якщо столи стоятимуть 40 м від інвертора? Кабель 6 кв. мм.
Панелі саме ті, що Ви вказали.
 

SolarMaster

Tier1
Реєстрування
9 Чер 2017
Дописи
313
Бали
43
Про оптимізатори - я ще не знаю що це, і з чим його їдять.
1) Чому на грані максимуму?
2) Кут брав, бо планував робити змінний, і ще досі є таке бажання, кажуть, що можна до 10-15% більше генерувати, а на схід розвернув - місце таке, немає як інакше поставити, та і тих 15-30 градусів не повинні особо впливати ж, тим більш, що вранці холодніше і зазвичай сонячно, а після обіду вже дощ і жара, тобто ККД нижче. Область Волинська, межа з Львівською;
3) Зараз ставлю ще два стрінги, на справжній південь, не порадите, чи норм буде по 18 панелей і чи не будуть великі втрати, якщо столи стоятимуть 40 м від інвертора? Кабель 6 кв. мм.
Панелі саме ті, що Ви вказали.
Про оптимизаторы немного здесь
https://greenpowertalk.com.ua/threads/zatenenie-i-optimizatory.192/
Позволяют убрать из цепочки затеняемые панели. Но заплатив за дерево 200$ вы получите лучший эффект

1. Зимой будет почти 1000В. В теории можно и 1100, но на практике лучше до 1000

2. Изменяемый угол дает 5-7%., не на Юг меньше. Наблюдения верны, но есть расчёты, и они говорят другое. Но если места на Юг нет, значит нет. Угол 35 оптимальный Юго-Востока у вас. Хотя да, потери не так велики, 3-5%.

3. А почему не 21? Чем выше напряжение, тем ниже потери. Если от каждого стринга - то пойдет.
 
Реєстрування
2 Чер 2020
Дописи
10
Бали
1
Про оптимизаторы немного здесь
https://greenpowertalk.com.ua/threads/zatenenie-i-optimizatory.192/
Позволяют убрать из цепочки затеняемые панели. Но заплатив за дерево 200$ вы получите лучший эффект

1. Зимой будет почти 1000В. В теории можно и 1100, но на практике лучше до 1000

2. Изменяемый угол дает 5-7%., не на Юг меньше. Наблюдения верны, но есть расчёты, и они говорят другое. Но если места на Юг нет, значит нет. Угол 35 оптимальный Юго-Востока у вас. Хотя да, потери не так велики, 3-5%.

3. А почему не 21? Чем выше напряжение, тем ниже потери. Если от каждого стринга - то пойдет.
Ну да, якщо я заплачу сусідці пенсіонерці 200 доларів за дерево, то буде простіше, головне аби потім на голову не вилізла))
1)Дивився зимою на напругу,то наче не було високої: коли були більші морози, то панелі були вкриті снігом і напруги не було високої,ну принаймні я не бачив.
3) Бо зараз маю таких панелей 37 шт., одна з'їхала по стрінгу при монтажі і тепер,як мені здається, тягне стрінг вниз,чим провірити - не маю. Але щодо: вища напруга - менші втрати теж згідний, хоча і думав взяти ще кабеля і пустити по 2х6 кв.мм, то дето 150 доларів, але мо і варто так зробити,ще не вирішив.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.368
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Можу вас внести в перелік на перевірку тепловізором. Але у вашому районі ви перший. Там є хтось, хто робить платні обстеження, і він більшість вже охопив.

АВВГ 4х16

+ Гільзувати
 

SolarMaster

Tier1
Реєстрування
9 Чер 2017
Дописи
313
Бали
43
Ну да, якщо я заплачу сусідці пенсіонерці 200 доларів за дерево, то буде простіше, головне аби потім на голову не вилізла))
1)Дивився зимою на напругу,то наче не було високої: коли були більші морози, то панелі були вкриті снігом і напруги не було високої,ну принаймні я не бачив.
3) Бо зараз маю таких панелей 37 шт., одна з'їхала по стрінгу при монтажі і тепер,як мені здається, тягне стрінг вниз,чим провірити - не маю. Але щодо: вища напруга - менші втрати теж згідний, хоча і думав взяти ще кабеля і пустити по 2х6 кв.мм, то дето 150 доларів, але мо і варто так зробити,ще не вирішив.
1) Холостой ход, когда генерации нет. Выглянуло солнышко из просвета густых туч. В теории. На практике такого не видел. При генерации напряжение будет конечно ниже.
2). про 2*6 не совсем понял. На каждый стринг на свой кабель.
 
Реєстрування
2 Чер 2020
Дописи
10
Бали
1
Можу вас внести в перелік на перевірку тепловізором. Але у вашому районі ви перший. Там є хтось, хто робить платні обстеження, і він більшість вже охопив.

АВВГ 4х16

+ Гільзувати
я, якщо що, то сіп маю, то краще вже його, там хоч ізоляція точно хороша
1) Холостой ход, когда генерации нет. Выглянуло солнышко из просвета густых туч. В теории. На практике такого не видел. При генерации напряжение будет конечно ниже.
2). про 2*6 не совсем понял. На каждый стринг на свой кабель.
по два кабеля на "+" та на "-", спаяти
 
Реєстрування
2 Чер 2020
Дописи
10
Бали
1
Можу вас внести в перелік на перевірку тепловізором. Але у вашому районі ви перший. Там є хтось, хто робить платні обстеження, і він більшість вже охопив.

АВВГ 4х16

+ Гільзувати
Яка вартість провірки тепловізором? можна на вайбер 0688818988
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.368
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.368
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Аввг кращий за СІП. Якщо повітрям - то можна і СІП
 
Реєстрування
2 Чер 2020
Дописи
10
Бали
1
Реєстрування
2 Чер 2020
Дописи
10
Бали
1

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.368
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Ок, безкоштовно не треба - погана прикмета) з сусідами поговорю.
Оплату я беру тим, що пишу огляд, та приємним спілкуванням.
Якщо після цього, Ви ще почуваєте себе в боргу, із задоволенням вип'ємо каву і т.д., але це зовсім не обов'язкова программа. Грошей за обстеження я вирішив не брати принципово.
 
Реєстрування
2 Чер 2020
Дописи
10
Бали
1
Оплату я беру тим, що пишу огляд, та приємним спілкуванням.
Якщо після цього, Ви ще почуваєте себе в боргу, із задоволенням вип'ємо каву і т.д., але це зовсім не обов'язкова программа. Грошей за обстеження я вирішив не брати принципово.
Зрозумів. Ви самі де знаходитесь?
 
Угорі