solis-30k-5g - вистрілили конденсатори

matvs

Tier2
Реєстрування
22 Тра 2021
Дописи
70
Бали
18
Сонячні панелі
rizen
Інвертор
solis
Виявив причину. Причина банальна - до інвертора потужністю 30 кВт монтажники під'єднали панелі загальною потужністю 37 кВт. Коли сонечко засвітило, інвертор перегрівся, і в першу чергу вийшли з ладу найбільш чутливі елементи - електролітичні конденсатори.
Це я зрозумів сьогодні, коли мені вчора поставили інший інвертор Хуавей. Сьогодні в 11 годині від так гудів, що усе село чуло. Тобто він теж перегрівся, і в ньому вентилятори працювали на максимумі.
Коли я від'єднав від нього один стрінг (всього 6 шт.), то інвертор показував потужність 26 КВт - це в 12ї годині. Мене монтажники раніше переконували, що панелі на 30 КВт ніколи максимальної потужності не видадуть. Я їм повірив тоді повірив, і як в наслідок в мене згорів інвертор. Добре що другого інвертора не спалив.

Тепер якщо вам монтажники будуть пропонувати під'єднати 37 КВт панелей на інвертор 30 КВт, то женіть цих горе-монтажників мітлою.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Тепер якщо вам монтажники будуть пропонувати під'єднати 37 КВт панелей на інвертор 30 КВт,
Справа не в тому. Для Соліса це за інструкцією навіть, а бачив і 42+ на півдні, неодноразово постили.
Ви зробили неправильний висновок.
А можете шум Хуавея записати? Бо відчуваю, поки побачу, всі вже перепрошивку зроблять
 

matvs

Tier2
Реєстрування
22 Тра 2021
Дописи
70
Бали
18
Сонячні панелі
rizen
Інвертор
solis
А можете шум Хуавея записати? Бо відчуваю, поки побачу, всі вже перепрошивку зроблять
Шум вентилятора, при цьому коли він крутиться на максимальних обертах.
Перепрошивку я би не рекомендував робити, так як в такому режимі вентилятор повинен шуміти на максимальних обертах, інакше інвертор перегріється і вийде з ладу.
 

matvs

Tier2
Реєстрування
22 Тра 2021
Дописи
70
Бали
18
Сонячні панелі
rizen
Інвертор
solis
Справа не в тому. Для Соліса це за інструкцією навіть, а бачив і 42+ на півдні, неодноразово постили.
Ви зробили неправильний висновок.
Для мене мій висновок є очевидний.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Для мене мій висновок є очевидний.
Поставили б на місяць раніше, був би 33КТЛ-А, і висновки зовсім інші. Якщо Соліси, чи інші інвертори, почнуть так мерти від перевантаження, тут би вже гай шумів.
 

matvs

Tier2
Реєстрування
22 Тра 2021
Дописи
70
Бали
18
Сонячні панелі
rizen
Інвертор
solis
Якщо Соліси, чи інші інвертори, почнуть так мерти від перевантаження, тут би вже гай шумів.
Та тут перевантаження не по причині випадкових (тимчасових) явищ, таких як гроза чи зависока напруга в мережі, - від таких подій є захист в інверторі, який тестується при його проектування. А в мене перевантаження постійне, яке є наслідком неправильного підключення інвертора, на яке цей інвертор не розрахований. Точніше розрахований, але це не номінальний режим, а максимально допустима його межа. В даному випадку, спрацює теорія імовірності - комусь пощастило більше, комусь менше. Я ще не бачив ні одного китайського приладу, який би міг працювати на максимально допустимій межі.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Я ще не бачив ні одного китайського приладу, який би міг працювати на максимально допустимій межі
Згідний на 100 %. Власне тому і Хуавей Там модель накриває діапазон 30-40 кВт, а решта програмно. Тому 40 кВт панелей для нього це нічого взагалі.
 

tulya

Tier3
Реєстрування
21 Вер 2019
Дописи
23
Бали
3
Статистика. В наличии четыре станции на ktl33a нагруженные на 38 киловатт по солнцу в среднем. Работают 2 года. Последняя построенная для заказчика станция на таком же инверторе нагружена на 45 киловатт. Проблемы отсутствуют. Конденсаторы вздуваются либо из за высокой температуры или высокого напряжения. Возможно у вас завышенное напряжение по стрингам. Или инвертор на солнце стоит.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
530
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Згідний на 100 %. Власне тому і Хуавей Там модель накриває діапазон 30-40 кВт, а решта програмно. Тому 40 кВт панелей для нього це нічого взагалі.
по 33ktl-a є інформація (не підтверджена), що в неї єдина платформа з 42KTL, обмежена програмно.
 

aleksys

Tier1
Реєстрування
21 Сер 2019
Дописи
133
Бали
43
Тепер якщо вам монтажники будуть пропонувати під'єднати 37 КВт панелей на інвертор 30 КВт, то женіть цих горе-монтажників мітлою.
Не баламутьте людей не підтвердженими висновками я на Huawei повісив 50 кВт панелей - 30 квт генерація на протязі 5 годин і температура до сорока, інвертор в приміщенні, і любий конденсатор витримує 85 градусів у вас стояли 105°
 

Вкладення

  • Screenshot_20210531-141757_SUN2000.jpg
    Screenshot_20210531-141757_SUN2000.jpg
    308,8 Кб · Перегляди: 22
Останнє редагування:
Реєстрування
30 Тра 2021
Дописи
20
Бали
3
Добрий день, потрібна порада, я встановив інвертор Solis-3P10K-4G і панелі Trina Solar 540W ( на даху 22шт, по 11шт в стрінг), але тепер побачив що струм в панелі 17,33А а в інвертора по DC 11А. Ще не запускав. Не знаю чи не вийде з ладу інвертор при роботі і які запобіжники ставити?
 

Вкладення

  • Solis_Manual_3P_5-10K_4G_UKR_V1,8.pdf
    8 Mб · Перегляди: 12
  • tsm-de19m530-555-1-800x800.png
    tsm-de19m530-555-1-800x800.png
    422,3 Кб · Перегляди: 15
Реєстрування
30 Тра 2021
Дописи
20
Бали
3
в інверторі два трекери по два стрінги, по одному задіяно, чи можу я зєднати паралельно задіяний і вільний стрінг на вході в інвертор, тим самим розділивши струм на дві однакові частини (17,33/2=8,9А)?
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
розділивши струм на дві однакові частини (17,33/2=8,9А)?
Вказано струм на трекер (2 входи). Глибоко в теорії, за вашою логікою, так можна зробити для різних трекерів. Тобто задіяти всі входи.
Але нічого доброго з того не вийде.
Ви ще вчасно помітили...
 
Реєстрування
30 Тра 2021
Дописи
20
Бали
3
Вказано струм на трекер (2 входи). Глибоко в теорії, за вашою логікою, так можна зробити для різних трекерів. Тобто задіяти всі входи.
Але нічого доброго з того не вийде.
Ви ще вчасно помітили...
дякую, відкрив паспорт інвертора, там пише 15А ( а не 11А як в інтернеті), можливо встановити запобіжники на 15А і спробувати, теоретично 17,33А це тільки так написано, а в практиці думаю менше, панелі на даху в одній площині. Або варіант що зєднюю послідовно всі 22шт панелей в один ланцюг( по напрузі вкладаюся), подаю на один стрін трекера і зєднюю паралельно два трекери. Не хочеться купляти інший інвертор.
 
Останнє редагування:
Реєстрування
30 Тра 2021
Дописи
20
Бали
3
Який струм КЗ там пише?
Слово запобіжники забудьте.
максимальний вхідний струм 15+15, інвертор має вбудований захист від короткого замикання і захист від зовнішній надструмівзображення_viber_2021-06-17_19-45-51.jpg
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.055
Бали
113
Угорі