Різниця між показами інвертора і лічільником

Oleg R

Tier3
Реєстрування
22 Вер 2023
Дописи
13
Бали
1
Сонячні панелі
Ja Solar 540
Інвертор
Solis 30K 5G
звірте генерацію із сусідами (місячну). Що інвертор Соліс треба було одразу казати. Там були нюанси з обсягами генерації. Але вони здається одразу виникали. Лікувалось заміною плат.
Так я не приховував який в мене інвертор, заходив на форум цих інверторів, тому і спитав відразу про негаразди.))) Не зовсім зрозумів про сусідів, та їх генерацію??? В мене у сусідів по всій лінії електропередачі станцій нема, але в мене там стоїть дві станції, обидві запитані від одного ТП, будинки зовсім не житлові, тому електрика до них не подається. Напряму до інвертора, в обох інверторів були завжди розбіжності з платіжками +-100 кВт кожен місяць, а за серпень в одної-224кВт, у другої-496кВт, по роботі інверторів нічого ніби незвичайного не відбувається, а проблема існує!
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.368
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A

Oleg R

Tier3
Реєстрування
22 Вер 2023
Дописи
13
Бали
1
Сонячні панелі
Ja Solar 540
Інвертор
Solis 30K 5G
Порівняйте, скільки в місяць генерує ваша станція і не ваша, на інверторі Хуавей. Яка десь недалеко.
Нажаль поблизу всі на Solis,є в пару десятків кілометрів хлопці на Хаувеях, але там інше наповнення панелями , ну добре спитаю! А якийсь центр обслуговування (сервіс центр) інверторів Solis, до якого можна зателефонувати та задати питання?
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
550
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Нажаль поблизу всі на Solis,є в пару десятків кілометрів хлопці на Хаувеях, але там інше наповнення панелями , ну добре спитаю! А якийсь центр обслуговування (сервіс центр) інверторів Solis, до якого можна зателефонувати та задати питання?
Ви можете зробити прогнозний розрахунок виробітки вашої станції. Самостійно або замовити. В форумі є тема про калькулятори. А потім прогноз ну виробітку порівняйте з генерацією щ інвертора. Не з лічильника. А програми на сьогодні дають дуже точний прогноз. Помісячний або річний.
 

Oleg R

Tier3
Реєстрування
22 Вер 2023
Дописи
13
Бали
1
Сонячні панелі
Ja Solar 540
Інвертор
Solis 30K 5G
Ви можете зробити прогнозний розрахунок виробітки вашої станції. Самостійно або замовити. В форумі є тема про калькулятори. А потім прогноз ну виробітку порівняйте з генерацією щ інвертора. Не з лічильника. А програми на сьогодні дають дуже точний прогноз. Помісячний або річний.
Не дуже зрозумів. Де можна зробити прогнозний розрахунок виробітку, чи у кого? Якщо річ йде про програми в інтернеті , приблизного розрахунку, то те не працює, бо в мене однакові абсолютно станції дають різні показники!
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
550
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Не дуже зрозумів. Де можна зробити прогнозний розрахунок виробітку, чи у кого? Якщо річ йде про програми в інтернеті , приблизного розрахунку, то те не працює, бо в мене однакові абсолютно станції дають різні показники!
Для того прогноз і потрібен. Щоби ви задумалися - чому так. І можливо знайшли причину. А прогноз працює - повірте досвіду.
Якщо ваша станція генерує менше прогнозу - значить вона або неправильно налаштована, або затінюється, або є витрати в панелях або в з'єднаннях або брак в панелях.
І якщо ви самі стверджуєте, що у 2 х однакових станціях може бути дуже різна виробітка - чим вам допоможе цифра виробітки ще однієї станції (яка так само може працювати неефективно)?
 
Останнє редагування:

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
550
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Ну і взагалі - щоби розібратися з роботою станції - потрібен МОНІТОРИНГ. І не просто сума виробітки за день/місяць/рік а дані по струмах/напругах на AC/DC і запис всіх помилок. Плюс результати інспекції стрінгів. Плюс тепловізійне обстеження. Тоді можна буде знайти помилки в роботі та знайти/виправити причини втрат генерації.
І соліси и хуавеї підтримують складання інспекції стрінгів.
 

Oleg R

Tier3
Реєстрування
22 Вер 2023
Дописи
13
Бали
1
Сонячні панелі
Ja Solar 540
Інвертор
Solis 30K 5G
Ну і взагалі - щоби розібратися з роботою станції - потрібен МОНІТОРИНГ. І не просто сума виробітки за день/місяць/рік а дані по струмах/напругах на AC/DC і запис всіх помилок. Плюс результати інспекції стрінгів. Плюс тепловізійне обстеження. Тоді можна буде знайти помилки в роботі та знайти/виправити причини втрат генерації.
І соліси и хуавеї підтримують складання інспекції стрінгів.
Добре напишу так, я робив програмний моніторинг станцій,в мене їх чотири, звіряв та аналізував роботу стрингів PV1….PV6, струми,напруги ,як вони працюють попарно в он-лайні, станціям півтора роки, постійно було якесь зрівняння, ніяких помилок, все працює штатно. Якщо виникали якісь питання чи сумніви, звʼязувався з технічним відділом дилера виробника обладнання, все розбирали. Одного разу була проблема, але все було ясно,один з пари стрингів був заглушений за день генерація впала,поїхали на місце та розібралися з технічною проблемою, був обрив між панелями через птахів.
Та і в мене питання в іншому, станції начебто працюють добре, програмно без помилок, та в день генерація влаштовує, і вона адекватна в зрівнянні з іншими , проблема в тому,що на лічильнику ДТЕК нижчі показники, значно нижчі, і якщо то було б з однією станцією, то можливо було грішити на параметрізацію лічильника, а так у чотирьох ст. така ж проблема в різних місцях, але з однаковим обладнанням!
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
550
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Добре напишу так, я робив програмний моніторинг станцій,в мене їх чотири, звіряв та аналізував роботу стрингів PV1….PV6, струми,напруги ,як вони працюють попарно в он-лайні, станціям півтора роки, постійно було якесь зрівняння, ніяких помилок, все працює штатно. Якщо виникали якісь питання чи сумніви, звʼязувався з технічним відділом дилера виробника обладнання, все розбирали. Одного разу була проблема, але все було ясно,один з пари стрингів був заглушений за день генерація впала,поїхали на місце та розібралися з технічною проблемою, був обрив між панелями через птахів.
Та і в мене питання в іншому, станції начебто працюють добре, програмно без помилок, та в день генерація влаштовує, і вона адекватна в зрівнянні з іншими , проблема в тому,що на лічильнику ДТЕК нижчі показники, значно нижчі, і якщо то було б з однією станцією, то можливо було грішити на параметрізацію лічильника, а так у чотирьох ст. така ж проблема в різних місцях, але з однаковим обладнанням!
Це вже по ділу. Ок. Давайте дещо з'ясуємо. В інверторах є дані генерації саме інвертора. По цих цифрах по різним станціям у вас є розбіжність?

Інспекцію робили?
Моніторинг напруг/струмів був з якою періодичністю (скільки разів за хвилину чи годину)?
Вмієте користуватися кліщами токовимірювальними?
 

Oleg R

Tier3
Реєстрування
22 Вер 2023
Дописи
13
Бали
1
Сонячні панелі
Ja Solar 540
Інвертор
Solis 30K 5G
Це вже по ділу. Ок. Давайте дещо з'ясуємо. В інверторах є дані генерації саме інвертора. По цих цифрах по різним станціям у вас є розбіжність?

Інспекцію робили?
Моніторинг напруг/струмів був з якою періодичністю (скільки разів за хвилину чи годину)?
Вмієте користуватися кліщами токовимірювальними?
По всіх чотирьох станціях є розбіжності, бо на деяких різні: розташування, кількість панелей, навіть кут нахилу, але дві едентичні, однакові наземні конструкції, однакова кількість панелей по 82 панелі, розбивка по стрінгам плюс-мінус однакова, стоять одна за одною, у другої тільки більша довжина СІПу, хоч виробляє вона завжди чуть більше! Періодичність моніторингу, оновлення даних раз в 4-5 хвилин. По приводу перевірки токовимірювальними кліщами та тепловизійним приладом, запросив дилера на перевірку, чекаю, але вони порадили поки поставити проміжний лічильник, чи є такий прилад smart MAIC. Треба тепер це придбати, якщо хочу щось з‘ясувати.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
550
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
По всіх чотирьох станціях є розбіжності, бо на деяких різні: розташування, кількість панелей, навіть кут нахилу, але дві едентичні, однакові наземні конструкції, однакова кількість панелей по 82 панелі, розбивка по стрінгам плюс-мінус однакова, стоять одна за одною, у другої тільки більша довжина СІПу, хоч виробляє вона завжди чуть більше! Періодичність моніторингу, оновлення даних раз в 4-5 хвилин. По приводу перевірки токовимірювальними кліщами та тепловизійним приладом, запросив дилера на перевірку, чекаю, але вони порадили поки поставити проміжний лічильник, чи є такий прилад smart MAIC. Треба тепер це придбати, якщо хочу щось з‘ясувати.
Щось все дивніше і дивніше))).
Лічильник купляти лише для перевірки? При чому такий, шо інверторами не підтримується?
Доречі SmartMAIC доволі технічно досконалий лічильник. З начинкою там все ОК. Але працює він на своїх хмарах. А підключити свій сервер можна, але були проблеми - я звертався і виявилося що в них були помилки в реалізації роботи. Таке враження, шо я був першим хто взагалі підключав його на свій mqtt сервер.
Ви ж казали що все однаково. А дійшло до конкретики - і все не зовсім так). Але це вже вибачаюсь - це я бурчу).
І не почув відповіді. Які покази генерації на однакових станціях. І які покази на лічильнику.
Якщо покази генерації на інверторах обох станціях близькі - тепловізор не треба. Принаймні на панелі.
 
Останнє редагування:

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
550
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Як би зробив я.
1. Дані по генерації з інверторів по днях. І ас і dc. Хоча би за декілька місяців. Ідеально з періоду коли почалися розходження.
2. В лічильниках є графіки споживань по днях (погодинні здається). Але треба просити в групі обліку.
3. На основі аналізу - купляв би лічильник для перевірки показів існуючого.

Ps. Можу витягти все інфо з soliscloud - бо там аналізувати складно. А так все в табличку в ексель і там вже дивитися.
 

Oleg R

Tier3
Реєстрування
22 Вер 2023
Дописи
13
Бали
1
Сонячні панелі
Ja Solar 540
Інвертор
Solis 30K 5G
Я не заперечую, можете бурчати ))), але по ділу))), в мене близнюки дві станції, котрі я описував в останньому повідомленні, і раніше вони працювали майже однаково, одна видавала на день десь на 7-10кВт менше ніж друга, при денній генерації +-200кВт. Відповідали завжди, таке буває майже завжди, бо є різні на те умови, ну ок! Але потім різниця почала збільшуватися, я зателефонував дилеру, запропонував додати на обидві станції ще кількість панелей, та за одне перекину комутацію по стрингам, зробити більш рівномірну, вони вислали людину, і ми це все зробили,генерація знову вирівнялася на краще, та стала знов майже однакова. Минув деякий час, настало літо, і різниця знову почала збільшуватися! Але мій шок був тоді коли прийшли платіжки за серпень, і там я побачив що нібито моє власне споживання станції 500кВт, хоч дім зовсім не запитаний, СІП йде від лічильника на пряму до інвертора. А ще це відбувається на станції з тих двох, котра завжди давала менше! А взагалі на двох мінус 770 кВт ( 496 та 224, вони на одній ділянці, дім поділений навпіл). Тому почав зʼясовувати. Куди тільки не телефонував та писав, ДТЕК, ООЕК, їх технічні відділи, дилер що встановлював і таке інше! По приводу показників на сьогодні розбіжності між показниками інверторів та лічильників десь по 3 тисячи кВт на кожну з чотирьох, і не знаю де та собака зарита, чи в обладнанні, чи в лічильниках, хоч і розумію, що не повинні чотири лічильника завжди брехати. Але завжди це «але»!Фото: попарно послідовність .
IMG_5502.jpeg IMG_5500.jpeg IMG_5506.jpeg IMG_5505.jpeg IMG_5510.jpeg IMG_5508.jpeg IMG_5514.jpeg IMG_5513.jpeg
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
550
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Ну підсумкові цифри зараз просто кажуть, що проблема є. А щоби зрозуміти, що сталося - треба (як я казав вище) цифри щоденної генерації з лічильників і з інверторів. Інакше не зрозуміти.
 

Oleg R

Tier3
Реєстрування
22 Вер 2023
Дописи
13
Бали
1
Сонячні панелі
Ja Solar 540
Інвертор
Solis 30K 5G
Ну підсумкові цифри зараз просто кажуть, що проблема є. А щоби зрозуміти, що сталося - треба (як я казав вище) цифри щоденної генерації з лічильників і з інверторів. Інакше не зрозуміти.
Добрий день! Щоденні теж є , різниця між інвертором та лічильником 18 кВт.
 

andy

Moderator
Команда форуму
Реєстрування
21 Кві 2021
Дописи
550
Бали
63
Сонячні панелі
JA SOLAR
Інвертор
SUN2000 33KTL-A
Добрий день! Щоденні теж є , різниця між інвертором та лічильником 18 кВт.
для аналізу треба щоденні цифри за період з моменту коли почались розходження.
на обох інверторах.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.368
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Угорі