Постройка солнечной станции в кредит

Lana

Tier3
Реєстрування
15 Січ 2021
Дописи
12
Бали
1
Добрый день

Я решила строить домашнюю солнечную станцию в кредит, и прошу указать на возможные ошибки.

К дому подведена мощность 30 КВт, уже пол года, но руки не доходили.
Есть место, где поставить солнечную станцию.

Мне посчитали, что "под ключ" 30 КВт станцию за 19000$. Панелей 37 КВт.

Кредит я беру под залог недвижимости.
"З одноразових витрат у вас буде: 1% від суми кредиту за видачу(4500 грн.), 6000 нотаріальний договір іпотеки, 1500 тис. Страхування життя, 1100 договір страхування застави. "

Кредит на 9 лет, 15 % годовых в грн.

Выходит, что взяв кредит, я не буду платить за электричество, и может еще что то заработаю.

Кто то может покритиковать мой план?
 

Petro33

Tier2
Реєстрування
5 Січ 2021
Дописи
32
Бали
8
При кредите, оборудование вам подорожает на 20-25%. Лучше этого избежать.
 

Ilya

Tier2
Реєстрування
14 Жов 2019
Дописи
97
Бали
18
Ви вирішуєте всі питання з ЗТ, бюрократичні моменти і т.д, обслуговуєте станцію, а банк на цьому просто заробляє.
Моменти:
1. Виплати по ЗТ, на скільки я зрозумів, залежить від області. У моїй області все ок, в деяких затримують. Може бути момент, що кредит уже потрібно віддавати, а грошей ще немає по ЗТ за місяць
2. Деградація. За 9 років кредиту банк отримає «вершки», після 9 років виробітка буде уже менша, хоча залежить від панелей
3. Можливі поломки , проблеми з електрообладнанням/ електричною мережею.В такі моменти виробітки не буде, а кредит потрібно платити.
Можливо у мене упереджене ставлення до кредитів, але якщо є можливість то ліпше своїми силами, поетапно встановлювати , наприклад. Інвертор на 30 квт, панелей на 10, наприклад, поступово збільшувати потужність.
 

Lana

Tier3
Реєстрування
15 Січ 2021
Дописи
12
Бали
1
Ви вирішуєте всі питання з ЗТ, бюрократичні моменти і т.д, обслуговуєте станцію, а банк на цьому просто заробляє.
Моменти:
1. Виплати по ЗТ, на скільки я зрозумів, залежить від області. У моїй області все ок, в деяких затримують. Може бути момент, що кредит уже потрібно віддавати, а грошей ще немає по ЗТ за місяць
2. Деградація. За 9 років кредиту банк отримає «вершки», після 9 років виробітка буде уже менша, хоча залежить від панелей
3. Можливі поломки , проблеми з електрообладнанням/ електричною мережею.В такі моменти виробітки не буде, а кредит потрібно платити.
Можливо у мене упереджене ставлення до кредитів, але якщо є можливість то ліпше своїми силами, поетапно встановлювати , наприклад. Інвертор на 30 квт, панелей на 10, наприклад, поступово збільшувати потужність.

Я не могу сказать, что денег нет. Но зачем вкладывать свои деньги, если можно построить в кредит?
У меня выходит обслуживание кредита порядка 5000$ в год (проценты + сам кредит)
Станция должна приносить от 6000$ в год. Ну как бы вот?
 

Ilya

Tier2
Реєстрування
14 Жов 2019
Дописи
97
Бали
18
Я не могу сказать, что денег нет. Но зачем вкладывать свои деньги, если можно построить в кредит?
У меня выходит обслуживание кредита порядка 5000$ в год (проценты + сам кредит)
Станция должна приносить от 6000$ в год. Ну как бы вот?
Ще залежить від споживання. Потрібно все вираховувати. Якщо споживаєте мінімум і більшість продаєте, то в плюсі, якщо ж будете споживати 640 квт в місяць в середньому то на нуль вийдете, якщо більше то в мінусі уже
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Добрый день

Я решила строить домашнюю солнечную станцию в кредит, и прошу указать на возможные ошибки.

К дому подведена мощность 30 КВт, уже пол года, но руки не доходили.
Есть место, где поставить солнечную станцию.

Мне посчитали, что "под ключ" 30 КВт станцию за 19000$. Панелей 37 КВт.

Кредит я беру под залог недвижимости.
"З одноразових витрат у вас буде: 1% від суми кредиту за видачу(4500 грн.), 6000 нотаріальний договір іпотеки, 1500 тис. Страхування життя, 1100 договір страхування застави. "

Кредит на 9 лет, 15 % годовых в грн.

Выходит, что взяв кредит, я не буду платить за электричество, и может еще что то заработаю.

Кто то может покритиковать мой план?
Зараз є затримка з виплатами по ЗТ ( з початку карантину стабільно затримують на місяць), можливо попасти на штрафи від банку. Також потрібно врахувати суму на страхування станції (на всяк випадок). Уважно почитайте договір кредитування, там може бути що 15% це на перший рік а далі плаваюча ставка, та ще куча інших банківських хитрощів (якщо я правильно зрозумів 450000 тис на 9 років ( 50 тис в рік тіло кредиту + 67,5тис відсотки = 117,5 тис в рік, це так грубо ). Генерація 37000 * 0,9( деградація панелей та інші випадковості) = 33300 кВт * 4,5грн (ЗТ після податків ) = 149850 грн. 149000 - 120000 = 29000 грн... 29000*9 = 261000 грн ...
Виглядає непогано ( напевне вкладення власних коштів буде біля 100000грн тоб то за 9 років на вкладені 100 отримуєте 160), а якщо добавити те що виплати по ЗТ привязані до євро, а банку потрібно віддавати гривню то взагалі дуже ґарно. Да + до витрат щорічне страхування.
Також потрібно враховувати власне споживання.
Загрози -
1. Затримка по виплатам по ЗТ
2. Умови договору кредитування (можливі приховані платежі)
3. Якість обладнання та монтажу
4. Якість електромережі
5. Ревальвація гривні
 

aleksys

Tier1
Реєстрування
21 Сер 2019
Дописи
133
Бали
43
Ви вирішуєте всі питання з ЗТ, бюрократичні моменти і т.д, обслуговуєте станцію, а банк на цьому просто заробляє.
Моменти:
1. Виплати по ЗТ, на скільки я зрозумів, залежить від області. У моїй області все ок, в деяких затримують. Може бути момент, що кредит уже потрібно віддавати, а грошей ще немає по ЗТ за місяць
2. Деградація. За 9 років кредиту банк отримає «вершки», після 9 років виробітка буде уже менша, хоча залежить від панелей
3. Можливі поломки , проблеми з електрообладнанням/ електричною мережею.В такі моменти виробітки не буде, а кредит потрібно платити.
Можливо у мене упереджене ставлення до кредитів, але якщо є можливість то ліпше своїми силами, поетапно встановлювати , наприклад. Інвертор на 30 квт, панелей на 10, наприклад, поступово збільшувати потужність.
Я не могу сказать, что денег нет. Но зачем вкладывать свои деньги, если можно построить в кредит?
У меня выходит обслуживание кредита порядка 5000$ в год (проценты + сам кредит)
Станция должна приносить от 6000$ в год. Ну как бы вот?
1. 5000$ в год×9лет = 45000 .
2. от 6000 в год може і небути.
Ітог банк +26000 ви при интересі, якщо то поправок.
 

SolarMaster

Tier1
Реєстрування
9 Чер 2017
Дописи
313
Бали
43
я это читала. Поэтому просто беру кредит наличными.
Тогда у вас появляются риски потерять квартиру, если Зеленый Тариф по каким либо причинам отменят. И никто вас не будет слушать, что мол государство не платит.
Если возьмете кредит через монтажников - там есть шансы выкрутиться, но на таких условиях вы будете около 0, а то и в минусе, как верно заметили, будет зависеть от вашего потребления.
Но вот веры в ревальвацию гривни у меня нет от слова совсем, а вот наоборот - да. Думаю, через лет 5 многие будут вспоминать курс 28 как сейчас 8.
 

Lana

Tier3
Реєстрування
15 Січ 2021
Дописи
12
Бали
1
Ще залежить від споживання. Потрібно все вираховувати. Якщо споживаєте мінімум і більшість продаєте, то в плюсі, якщо ж будете споживати 640 квт в місяць в середньому то на нуль вийдете, якщо більше то в мінусі уже
Дом новый, годовой статистики нет. Лампочки поставили светодиодные. Отопление газовое.
 

Lana

Tier3
Реєстрування
15 Січ 2021
Дописи
12
Бали
1
Спасибо всем за замечания, есть над чем подумать.
 

Sats

Tier2
Реєстрування
4 Січ 2021
Дописи
89
Бали
18
Сонячні панелі
Risen 280, lipton 410
Інвертор
Huawei 33ktl-a
5. Ревальвація гривні
Ви в такий сценарій кварталу вірите?!?!
Вибачте за оффтоп.
По темі.
Десь рік тому так само прораховувати, тільки з нульовим особистим використанням. Наче, виходило по цифрах. Дякувати друзі підставили плече. Не довелось зв'язуватися з банком.
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Спасибо всем за замечания, есть над чем подумать.
Ви можете поставити інвертор з мінімальною кількісттю панелей, а потім доставляти панелі . В такому випадку станція вийде дещо дорожче, надходження від ЗТ будуть менші, але і ризики будуть значно менші. В результаті можете виграти. Навіть у випадку кредитування це менш ризикований варіант.
 

Lana

Tier3
Реєстрування
15 Січ 2021
Дописи
12
Бали
1
Ви в такий сценарій кварталу вірите?!?!
Вибачте за оффтоп.
По темі.
Десь рік тому так само прораховувати, тільки з нульовим особистим використанням. Наче, виходило по цифрах. Дякувати друзі підставили плече. Не довелось зв'язуватися з банком.
Друзья уже выручали на этапе постройки дома. Два раза подряд просить уже не красиво.
 

Lana

Tier3
Реєстрування
15 Січ 2021
Дописи
12
Бали
1
Ви можете поставити інвертор з мінімальною кількісттю панелей, а потім доставляти панелі . В такому випадку станція вийде дещо дорожче, надходження від ЗТ будуть менші, але і ризики будуть значно менші. В результаті можете виграти. Навіть у випадку кредитування це менш ризикований варіант.
Я считала, но так выходит, что все что станция выработает, пойдет на потребление дома. Так я никогда не выберусь.
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Я считала, но так выходит, что все что станция выработает, пойдет на потребление дома. Так я никогда не выберусь.
Враховували те що розрахунковий період 1 місяць?
Споживання високе взимку (хіба що є куча кондиціонерів, електропідігрів басейну :) ) а основна генерація влітку...
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.364
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Я считала, но так выходит, что все что станция выработает, пойдет на потребление дома. Так я никогда не выберусь.
5 кВт станция вполне уже окупается, при потреблении 300 кВт/мес.

Я рассматривал вариант, имея деньги на 1 станцию, построить 2, в кредит, с авансом 50%. Вполне себе решение.
Но всё таки брать кредит на 9 лет, да в нашей стране - очень тяжело для душевного равновесия.

15% в гривне - очень не плохой вариант. Мне в свое время белой зарплаты не хватило. Прибыль от солнечных станций они не учитывают.
 

vmiho63

Tier0
Реєстрування
5 Січ 2020
Дописи
200
Бали
63
Сонячні панелі
Amerisolar285w
Інвертор
StecaGrid10kW
ІМНО. У вас від самого початку не вірний підхід до ідеї кредитування - взяти суму всієї вартості станції у валюті і віддавати повний термін кредитування. За вашими підрахунками за 9 років ви віддасте банку 45 тис дол., тобто вартість кредиту в 19 тис. дол. складе 26 тис. дол. За 9 років кредитування і відповідно експлуатації станції ви вийдете в нуль, або заробіток на СЕС буде мінімальний, а там з 2030 року і ЗТ у нинішньому його вигляді накриється...
Не розумію, для чого вам на таких умовах взагалі будувати СЕС..?
Кредит на СЕС можна брати, якщо маєте певну частину потрібної суми (бажано хоча б третину) і маєте стабільний, підкреслюю, стабільний щомісячний дохід, як то - велика зарплата та/або пенсія, тощо (виплати за ЗТ на етапі розрахунку за кредит не вважаю стабільними - це так приємний бонус). Кредит можна брати лише в гривнях (якщо ваш дохід у валюті, тим краще) і віддавати щомісяця максимально можливу суму. Це дозволить значно здещевити вартість кредиту.
Термін окупності 30 кіловатної СЕС складає до 4х років. От за цей час ви і повинні повністю віддати кредит, щоб далі станція приносила вам чистий дохід.

P.S. Я особисто брав кредит на 10 кВт станцію (PV=13,68 кВт) в 2019 році на 3 роки -160 тис грн під 19,5% річних, віддав за 8 місяців. Вартість становила 12 тис грн проценти + 6 тис.грн одноразові виплати= 18 тис грн. За 19 міс експлуатації станція окупилася на 37 %, тобто в середньому темпи окупності 1,94 % в місяць, а весь термін окупності складає 51-52 місяці (4 роки і 3-4 місяці), далі чистий дохід...
 
Угорі