Постійний заряд/розряд АКБ Dyness B4850+Інвертор Luxpower SNA5000

shamax

Tier2
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
28
Бали
13
Схоже режим "Bat Priority" мого інвертору відповідає вашому "PV&AC Take Load Jointly Enable" з "AC first time" виставленими з 00:00 до 23:59, а режим "Peak Shift -> Charge"це ваш "PV&AC Take Load Jointly Enable" з "Enable AC charge" і "AC charge time" виставленими з 00:00 до 23:59

У режимі Hybrid 2 батарея, мабуть, не засне, бо вона на підхваті у разі відсутності сонця.

Тобто, байпас і сон батареї, як мені здається, у вас має вийти, якщо виставлено "Enable AC charge" і "AC charge time" з 00:00 до 23:59, а "AC first time" занулений(або, схоже, взагалі не має значення якщо "AC charge time" з 00:00 до 23:59)

Іще мій Kstar без рестарта не змінює режим, може і на вашому потрібно ребутнути
 

Qwertyn

Tier3
Реєстрування
1 Лис 2023
Дописи
16
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko Solar 410 W
Інвертор
Luxpower SNA5000 WPV
Тобто, байпас і сон батареї, як мені здається, у вас має вийти, якщо виставлено "Enable AC charge" і "AC charge time" з 00:00 до 23:59, а "AC first time" занулений(або, схоже, взагалі не має значення якщо "AC charge time" з 00:00 до 23:59)
Теж так думав, коли поставив AC First time 00:00-00:00 - інвертор без сонця перейшов у сплячий режим, відключив АКБ - все гарно. Але з ранку , коли сонце з'явилося, він від сонця лише зарядив батарею (цей час навантаження живилося від мережі безпосередньо), а коли батарея стала 100%, він просто відключив панелі і перейшов у сплячий режим (1Вт брав на панелі на власне живлення), при цьому навантаження так само живилося від мережі. Клацав все що завгодно, перезавантажував - без результату, поки не поставив AC First time 00:00-23:59 - миттєво увімкнулися панелі і почали живити навантаження спільно з мережею (коли вистачало сонця, то і мережу відключало), при цьому батарея періодично хапала заряд (короткочасно, до 100 Вт), а ближче до вечора взагалі показала 99% (при цьому на графіку розряду батареї нема) і почала майже годину заряджатися с середньою потужністю 70-80 Вт. Коли сонце зникло зовсім, батарея почала хаотично розряджатися/заряджатися (більше розряджатися), інвертор не "спав", відповідно. Грався налаштуваннями обмежень використання та заряджання батареї - без ефекту. Поки не поставив AC First time 00:00-00:00 - миттєво все заспокоїлося, батарею відключило, інвертор - в режим очікування, навантаження - напряму від мережі, хоча, як Ви кажете, за логікою повинно було б навпаки. Чи я чогось не розумію.
 

shamax

Tier2
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
28
Бали
13
Дійсно, логіка заплутана
А чи пробували ви дозволити заряд від мережі? Маючи встановленим AC First time 00:00-00:00 включити наступне і встановити AC Charge Time 00:00-23:59. Як я казав це виглядатиме схожим на мій "Peak Shift" - режим, коли мій інвертор "відпустив" батарею
1699072426462.png

Чи ви хочете заряджати тільки від панелей? Тоді можна ще спробувати додатково "AC Charge End Battery SOC(%)" виставити на рівні 50%, наприклад, щоб вище 50 піднімало тільки сонце.
 

Qwertyn

Tier3
Реєстрування
1 Лис 2023
Дописи
16
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko Solar 410 W
Інвертор
Luxpower SNA5000 WPV
А чи пробували ви дозволити заряд від мережі?
Так, зараз ще раз поставив AC First time 00:00-00:00 та дозволив заряд від мережі, інвертор миттєво перейшов у такий стан:

1699097501246.png
Хоча до того картина була типу такого:
1699097547825.png
Чи ви хочете заряджати тільки від панелей? Тоді можна ще спробувати додатково "AC Charge End Battery SOC(%)" виставити на рівні 50%, наприклад, щоб вище 50 піднімало тільки сонце.
В ідеалі, так хотілося б заряджати лише від панелей, тому пробував ставити умови по напрузі - заряджати від мережі лише коли напруга нижче 48 В (нижче 50 В вона в мене не падала). Такий варіант дійсно не дає заряджати панелі від мережі, але не вирішує головної проблеми.
Зараз у мене поки стоїть AC First time 07:30-15:30. Як результат, ніч інвертор простояв у сплячому стані, батарея відключена, а з 07:30 прокинувся, включив панелі і почав заряджати АКБ (сонця сьогодні дуже мало). Відповідно, очікую, що з 15:30 він знову піде у сплячку. Але ж це не правильно - мені йому треба буде коригувати, коли та як працювати? Та й бентежить що система в цілому працює аби як.

Крім того, з ранку маю такий графік:
1699098125898.png

Вд вчора у мене АКБ залишилася 99%, і аби її зарядити, панелі в неї вкачали 0,2 кВт*г - як на мене - забагато. Крім того, після того, як о 10:22 заряд АКБ виріс до 100%, вже о 13:22 він знову впав до 99%, при тому, що розряду не було з нього (далі великий пік - це я спробував встановити налаштування з Вашого посту - він почав від мережі заряджатися). Усього спочатку доби вже зарядив на 0,3 кВт*г - як на мене, це теж не є нормальним.

Ще не розумію такий момент:
1699098561704.png


Освітленість стабільна (сіре небо). Поки батарея спить, панелі дають близько 20-30 Вт, як тільки батарея вирішує зарядитися, генерація панелей стрибає до 100 Вт. При цьому споживання будинку явно більше 30 Вт - панелям було куди працювати і до того. І такі моменти спостерігав неодноразово.

Тож питань багато.
Дякую, за увагу до цього мого "блогу" :)

Upd:
Поки писав - знову схожа картина:
1699099342062.png
Коли АКБ заряджалася, панелі давали 110 Вт, щойно зупинився заряд - панель 24 Вт, далі знову пішов заряд - панелі 93 Вт. І так далі - панелі повторюють за АКБ. Споживання у той же час більше 200 Вт, небо - стабільно сіре.

Загалом з початку доби:
1699099538586.png
Тобто панелі у мене працювали на заряд батареї та власні потреби інвертора, туди ж пішли і додаткові 0,1 кВт*г з мережі.

За підсумком. Поки з початкового стану (постійного заряду/розряду АКБ) вдалося збоченим шляхом (через завдання конкретного часу, коли працювати панелям, по суті) вирішити лише проблему нічного некерованого розряду/заряду (вночі було більше розряду з графіком). Проте друга половина - денний хаотичний заряд (і до того ж у значних обсягах) так і залишився. Тепер ще і виявилося, що денний заряд не залежить від нічного заряду - куди воно його складає? - якщо раніше за добу було, умовно, заряд/розряд 0,5/0,3 кВт*г, то тепер розряд - нуль, а заряд вже так само 0,3 кВт*г - маячня якась!

Upd2:
У позначений на скріні момент поставив AC First time 00:00-00:00:
1699105911949.png

Після цього мережа почала живити навантаження, а панелі - трохи заряджати АКБ (сонця, знов-таки, дуже мало). Але маємо ту саму ситуацію: якщо до цього генерація панелей коливалася (разом з зарядом АКБ), то після цього якийсь період генерація панелей почала стабільно триматися на рівні близько 70-80 Вт. Тобто за моєю командою сонце почало світити більш рівно? Знов-таки, споживання було і до того (не менше 200 Вт), тоді панелі намагалися живити споживання разом з мережею, але практично нічого не видавали, а після зміни налаштування почали стабільно генерувати, поки сонце зовсім не зникло.
І ще цікаво, що за результатом такого заряджання батарея просіла ще на відсоток - з 99% до 98%.
 
Останнє редагування:

shamax

Tier2
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
28
Бали
13
Щодо кількості кВт-г на процент заряду-розряду - я б не звертав уваги особливо ті проценти які після 98% можуть і не відповідати 1/100 номінальної ємності.

Щодо обмеження сонячної генерації - схоже, все таки, щось з алгоритмом інвертора, вважає що немає куди скидати генерацію. Доречі, бачив у вас на скриншоті встановлено Export to Grid = Disabled. Це через відсутність "зеленого" тарифу? Може, якщо підключите "зелений" тариф і дозволите експорт, то інвертер перестане обмежувати генерацію.

Щодо постійної роботи батареї, багато хто пише що це норма, але, чому тоді шляхом маніпуляцій можна досягти нормального стендбай режиму неясно. Ось тут зрештою вирішилась проблема прошивкою BMS. Мені теж це стало цікаво тож я надіслав запит до служби підтримки виробника - якщо буде відповідь, повідомлю

Схоже і вам теж тут тільки служба підтримки вашого інвертора зможе зарадити.
 

Qwertyn

Tier3
Реєстрування
1 Лис 2023
Дописи
16
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko Solar 410 W
Інвертор
Luxpower SNA5000 WPV
Щодо кількості кВт-г на процент заряду-розряду - я б не звертав уваги
Так, підтримую, але не подобається мені сам факт закачування такої кількості енергії щодня в АКБ
Це через відсутність "зеленого" тарифу?
Саме так, ще в процесі.
хто пише що це норма, але, чому тоді шляхом маніпуляцій можна досягти нормального стендбай режиму
Знову цілком підтримую - я б вже заспокоївся, мабуть, якби не побачив, як інвертор без сонця уходить в сплячку, коли АКБ відключено у налаштуваннях.
Схоже і вам теж тут тільки служба підтримки вашого інвертора
Теж до цього схиляюсь, це був наступний етап. Доведеться згадувати англійську.
Ще раз дякую!
Якщо будуть новини - також поділюся.
 

sanyas15

Tier1
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
282
Бали
28
Сонячні панелі
AS-6P30-280W
Інвертор
Axioma-BFP 8000
Читаю всі ці "танці з бубном" навколо налаштувань і дивуюся - невже так все заплутано? Навіщо такий "зарозумний" інвертор купляти? А якщо це просто встановлений для користувача, який не має змоги, часу та натхнення щось порозуміти в тому, а хоче просто отримати задоволення від користування?
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.094
Бали
113
Читаю всі ці "танці з бубном"
часто люди самі собі придумають ті танці, хтось економить, а інший щось стобі намріє і вперто йде до мети, а потім виявляється що не ціль головне було а сам рух.
 

Qwertyn

Tier3
Реєстрування
1 Лис 2023
Дописи
16
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko Solar 410 W
Інвертор
Luxpower SNA5000 WPV
Читаю всі ці "танці з бубном" навколо налаштувань і дивуюся - невже так все заплутано?
Ну, аби на ньому відразу було написане, що він такий "зарозумний", то було б легше обирати.
виявляється що не ціль головне було а сам рух.
Просто мене бентежить щоденна робота АКБ приблизно у такому режимі:
1699297084806.png
І це за умови, що як такого приводу для звернення до АКБ не було (є сонце, зовнішня мережа стабільна). Хвилює, що за цим криється і головне, як це вплине на сам АКБ (щоденний заряд/розряд 0,5/0,3 кВт*г, знов-таки, без жодного приводу - як на мене, це не є нормальним).
Тому буду вдячний за предметні поради.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.094
Бали
113
Зверніться до інсталятора чи то продавця, за для перевірки налаштувань і аналізу даних логів інвертора.

Бо коливання в 99-100% не є чимось суттєвим, да і взагалі ні про що не каже, окрім того що нема систем які здатні на всі 100% гарантувати дійсність замірів стану хімії.
Тому буду вдячний за предметні поради
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.094
Бали
113
без жодного приводу
Те що ви не бачите приводу, не означає його відсутність. В мережі ситуація змінюється настільки швидко що система моніторингу інвертора її навіть не фіксує. А ви вольтметром не здатні то осягнути. 0.01с то доволі стрімко))).
Можуть бути моменти коли інвертору треба задіяти оперативно dc баласт, воно повязано з акб в режимі підмісу.
 

shamax

Tier2
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
28
Бали
13
з офісу виробника отримав відповідь, що постійна робота контуру інвертора від батареї потрібна для миттєвого переходу на бекап при вимкненні мережі
перевірив, дійсно, в режимі standby при вимкненні світла перехід на бекап суттєво повіліьніше, світло встигає "блимнути"
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.094
Бали
113
з офісу виробника отримав відповідь, що постійна робота контуру інвертора від батареї потрібна для миттєвого переходу на бекап при вимкненні мережі
перевірив, дійсно, в режимі standby при вимкненні світла перехід на бекап суттєво повіліьніше, світло встигає "блимнути"
Це добре що э офіс простих рішень, тобто простих відповідей. Це те що ви шукаєте. Саме просту відповідь. Треба мабуть вчитися, просто - йому так треба..
 

Qwertyn

Tier3
Реєстрування
1 Лис 2023
Дописи
16
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko Solar 410 W
Інвертор
Luxpower SNA5000 WPV
постійна робота контуру інвертора від батареї потрібна для миттєвого переходу на бекап
Цікаво! Дякую!
Тільки не зрозуміло чому він зараз не вважає, що потрібен миттєвий бекап:
1699482184127.png
Я своєму поки так і не написав, що буде - поділюся, знов таки.
 
Останнє редагування:

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.094
Бали
113

Qwertyn

Tier3
Реєстрування
1 Лис 2023
Дописи
16
Бали
3
Сонячні панелі
Jinko Solar 410 W
Інвертор
Luxpower SNA5000 WPV
а чому ви вважаэте що він не готовий?
Якщо за описаною вище логікою йому потрібно підтримувати АКБ постійно активною для миттєвої готовності, то на вказаному прикладі батарея спить (жодних коливань заряду/розряду), інвертор також у режимі очікування, його споживання наближається до нуля. Так, скоріше за все при знеструмленні буде перерва в живленні, але у мене тут не прокатний стан - браку продукції не буде, переживу, мене влаштовує такий режим. Питання в тому, що це я спостерігаю після прошивки у періоди, які не позначені, як "AC first Time", що відповідає цьому режиму:
1699514362013.png
І він би мене ідеально влаштовував. Проте, коли з'являється сонце, замість описаної логіки роботи маю таке:
1699514527491.png
а потім таке:
1699514642155.png

У той же час, у періоди, зазначені в "AC first Time" маю постійний хаотичний заряд/розряд АКБ.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.094
Бали
113
Якщо за описаною вище логікою
якщо ви хочете мислити згідно логіки, спочатку станьте тим хто ту логіку писав. почніть мислити як китаєць.

Всім своїм ділерам, які намагаються своє розуміння впихнути в ту коробку, і підтягнути логіку інвертора до свого розуміння як кажу наступне - не думай як знаєш, думай як китаєць, в них інша логіка, і не факт що вони не праві, вони просто по іншому собі то бачать. Ну а як не згоден - напиши сам патч і профікси інвертора
 
Угорі