Оверклокинг Huawei 33 KTL , 33KTL-A с 30 до 33 кВт

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.055
Бали
113
З цим проблеми не виникне.

ну тоді ок.

на смому ділі, не порушуйте закон, і все буде ок.

у гірлянд, будинків навіть нема, фізично, а так, в кращому випадку собача будка з витягом що то будинок
 

Алекс

Tier1
Реєстрування
4 Лип 2020
Дописи
149
Бали
43
Сонячні панелі
Longi, Dah, Ja.
Інвертор
Fronius
ну тоді ок.

на смому ділі, не порушуйте закон, і все буде ок.

у гірлянд, будинків навіть нема, фізично, а так, в кращому випадку собача будка з витягом що то будинок
Будинки є. Не в гарному стані, але є. Просто не можу зрозуміти, якщо законом таке не заборонено, то я щось погане роблю?
 

gprofit

Tier2
Реєстрування
3 Січ 2021
Дописи
33
Бали
8
Сонячні панелі
GP
Інвертор
GP
Будинки є. Не в гарному стані, але є. Просто не можу зрозуміти, якщо законом таке не заборонено, то я щось погане роблю?
Закон вони не порушують, тому і будують. Регламенти - поки що теж.

Якщо маєте введені в експлуатацію будинки - проблеми можуть бути(а може й не буде) тільки технічні із зростанням напруги в мережі при піках генерації.
 

Алекс

Tier1
Реєстрування
4 Лип 2020
Дописи
149
Бали
43
Сонячні панелі
Longi, Dah, Ja.
Інвертор
Fronius
Закон вони не порушують, тому і будують. Регламенти - поки що теж.

Якщо маєте введені в експлуатацію будинки - проблеми можуть бути(а може й не буде) тільки технічні із зростанням напруги в мережі при піках генерації.
Тоді що означає "доберуться до гірляндочників"? До чого я маю готуватись, та чим це "доберуться" загрожує, якщо зроблено все по закону?
 

gprofit

Tier2
Реєстрування
3 Січ 2021
Дописи
33
Бали
8
Сонячні панелі
GP
Інвертор
GP
Тоді що означає "доберуться до гірляндочників"? До чого я маю готуватись, та чим це "доберуться" загрожує, якщо зроблено все по закону?
Читайте вище, то було продовження думки про впровадження диспетчеризації. Припускаючи питання "що це таке?": це примусове управління генерацією (обсягом, співвідношенням активної та реактивної складової енергій) диспетчером обленерго. Потребує додаткового обладнання (і не всіма інверторами підтримується), подовжує термін окупності. Наразі - це обов'язково є у промислових станціях(у вигляді чергового електротехнічного персоналу), але коли модернізують систему управління на рівні обленерго - можуть ввести і у побутових, якщо будуть на те підстави. "Гірлянди" і "оверклокинг" - непогані підстави.
 

Алекс

Tier1
Реєстрування
4 Лип 2020
Дописи
149
Бали
43
Сонячні панелі
Longi, Dah, Ja.
Інвертор
Fronius
Читайте вище, то було продовження думки про впровадження диспетчеризації. Припускаючи питання "що це таке?": це примусове управління генерацією (обсягом, співвідношенням активної та реактивної складової енергій) диспетчером обленерго. Потребує додаткового обладнання (і не всіма інверторами підтримується), подовжує термін окупності. Наразі - це обов'язково є у промислових станціях(у вигляді чергового електротехнічного персоналу), але коли модернізують систему управління на рівні обленерго - можуть ввести і у побутових, якщо будуть на те підстави. "Гірлянди" і "оверклокинг" - непогані підстави.
Дякую за розгорнуту відповідь.
Але не зовсім зрозуміло як це буде (або, маю надію, не буде) реалізовано, бо кожне домогосподарство це окремий об'єкт, котрий за законом вважається споживачем, а не виробником е/е... Тобто якщо ми розглядаємо диспетчерізацію кожної окремої домашньої СЕС, то це занадто малі потужності, щоб всі їх окремо регулювати...
 
Останнє редагування:

gprofit

Tier2
Реєстрування
3 Січ 2021
Дописи
33
Бали
8
Сонячні панелі
GP
Інвертор
GP
Але не зовсім зрозуміло як це буде (або, маю надію, не буде) реалізовано, бо кожне домогосподарство це окремий об'єкт, котрий за законом вважається споживачем, а не виробником е/е... Тобто якщо ми розглядаємо диспетчерізацію кожної окремої домашньої СЕС, то це занадто малі потужності, щоб всі їх окремо регулювати...
Раніше АСКУЕ вважали з галузі фантастики . В ЄС диспетчеризація у домогосподарствах працює. І у деяких країнах - тим у кого старий інвертор таку можливість не підтримував- довелося міняти інвертор, або забути про скидання в мережу.

Буде чи не буде - залежить від впливу на дисбаланс мережі, це вже серйозні розрахунки.
 

Алекс

Tier1
Реєстрування
4 Лип 2020
Дописи
149
Бали
43
Сонячні панелі
Longi, Dah, Ja.
Інвертор
Fronius
Раніше АСКУЕ вважали з галузі фантастики . В ЄС диспетчеризація у домогосподарствах працює. І у деяких країнах - тим у кого старий інвертор таку можливість не підтримував- довелося міняти інвертор, або забути про скидання в мережу.

Буде чи не буде - залежить від впливу на дисбаланс мережі, це вже серйозні розрахунки.
Те, що це технічно можливо я розумію. Питання в тому, що на даний момент стосовно домашніх СЕС законодавчо немає такої можливості. Тому торкнутися це може дСЕС лише в тому випадку, якщо будуть зміни до закону про альтернативні джерела енергії (та тільки для тих станцій, що будуть побудовані після прийняття змін), або коли закінчиться дія "зеленого тарифу". Як пояснити людині, що інвертор який він встановив вчора (та згідно закону був прийнятий до експлуатації, та підписаний договір про купівлю е/е за зеленим тарифом до 30 року) вже завтра не підходить для цієї роботи? В договорі, доречі, про диспетчерізацію жодного слова.
І ще питання, як дізнатися чи підтримує інвертор таку можливість?
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.055
Бали
113
Як пояснити людині, що інвертор який він встановив вчора (та згідно закону був прийнятий до експлуатації, та підписаний договір про купівлю е/е за зеленим тарифом до 30 року) вже завтра не підходить для цієї роботи?
а це колись зупиняло наших законотворців?


І ще питання, як дізнатися чи підтримує інвертор таку можливість?
в мануалі шукати. а поки що то мало де є:

Remote shutdown is only for European installations, in compliance with European safety
requirements. A remote shutdown device is not provided by manufacturer.
по памяти 150дол просили за активацию данной функции
 

Олександр_А

Huawei Ukraine
Реєстрування
13 Тра 2020
Дописи
171
Бали
63
"Remote shutdown" це трохи не те, та функція призначена для знеструмлення сонячних батарей на даху для безпечного доступу пожежників або обслуговування.
Для віддаленого керування потрібен "Ripple control reciever" та порт куди його можна включити. Але я не вірю, що в найближчі 3 роки нам це світить.
по памяти 150дол просили за активацию данной функции
 

gprofit

Tier2
Реєстрування
3 Січ 2021
Дописи
33
Бали
8
Сонячні панелі
GP
Інвертор
GP
Питання в тому, що на даний момент стосовно домашніх СЕС законодавчо немає такої можливості. Тому торкнутися це може дСЕС лише в тому випадку, якщо будуть зміни до закону про альтернативні джерела енергії (та тільки для тих станцій, що будуть побудовані після прийняття змін), або коли закінчиться дія "зеленого тарифу".
Ні, СЕС приватних домогосподарств наразі визначені не стільки ЗУ "Про альтернативні джерела енергії", скільки ЗУ "Про ринок електричної енергії". У ньому є ст.38, яка не стосується приватних домогосподарств, але то питання мотивації, технічних можливостей і творчості.

Як пояснити людині, що інвертор який він встановив вчора (та згідно закону був прийнятий до експлуатації, та підписаний договір про купівлю е/е за зеленим тарифом до 30 року) вже завтра не підходить для цієї роботи?
Італійці - змогли.

І ще питання, як дізнатися чи підтримує інвертор таку можливість?
Шановний Олександр_А відповів мабуть найбільш компетентно) До речі продукція його компанії - має можливість віддаленої диспетчеризації.

А стосовно коли світить...якщо вибирати з можливістю чи без - краще з можливістю ...бо потім будуть всі за інверторами стояти в чергу, як за лічильниками Itron в Грудні 2019, а навколишнє серидовище забрудниться десятками тонн електронного утилю.
 

Алекс

Tier1
Реєстрування
4 Лип 2020
Дописи
149
Бали
43
Сонячні панелі
Longi, Dah, Ja.
Інвертор
Fronius
"Remote shutdown" це трохи не те, та функція призначена для знеструмлення сонячних батарей на даху для безпечного доступу пожежників або обслуговування.
Для віддаленого керування потрібен "Ripple control reciever" та порт куди його можна включити. Але я не вірю, що в найближчі 3 роки нам це світить.
"6 inputs and 4 digital inputs/outputs Interface to ripple control receiver" - я так розумію це означає що інвертор має такий роз'ем для підключення?
 

Вкладення

  • Screenshot_20210105-182322~2.png
    Screenshot_20210105-182322~2.png
    127 Кб · Перегляди: 21

adff

Tier3
Реєстрування
19 Лют 2021
Дописи
5
Бали
1
Сонячні панелі
risen
Інвертор
33ktl
Вітаю всіх. Випадково натрапив на цей форум, дуже цікава тема, так як сам власник СЕС на 38 Квт з інвертором SUN2000 33KTL-A. Поставив саме 38 Квт, тому, що на презентації Huawei SUN2000 33KTL шановний Олександр_А озвучив таку думку, що даний інвертор економічно вигідно перевантажувати в Україні до 30% включно. так як зрізувати інвертор буде мало. Вже сьогодні генерація панелей перевищує 30Квт, тому дуже привабливо збільшити макс. потужність хочаб до 33Квт. Я спеціально зустрівся з чоловіком, який займається введенням СЕС в експлуатацію і запитав, чи були випадки перевищення номінальної потужності, а також, яка за це відповідальність? Відповідь мене здивувала, він відповів. що перевищують в рази більше ніж 3-6Квт, і поки що ніхто за це не б'є по голові, тому на свій страх і ризик я настроїв інвертор на 33Квт, але кажуть, що дані інвертори можуть працювати на 36 Квт, так як вони по суті програмно урізана версія 36 кіловатного. Хто знає напишіть. Дякую..
 

Вкладення

  • Screenshot_2021-02-18-16-07-48-328_com.huawei.inverterapp.jpg
    Screenshot_2021-02-18-16-07-48-328_com.huawei.inverterapp.jpg
    107,7 Кб · Перегляди: 41

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Вітаю всіх. Випадково натрапив на цей форум, дуже цікава тема, так як сам власник СЕС на 38 Квт з інвертором SUN2000 33KTL-A. Поставив саме 38 Квт, тому, що на презентації Huawei SUN2000 33KTL шановний Олександр_А озвучив таку думку, що даний інвертор економічно вигідно перевантажувати в Україні до 30% включно. так як зрізувати інвертор буде мало. Вже сьогодні генерація панелей перевищує 30Квт, тому дуже привабливо збільшити макс. потужність хочаб до 33Квт. Я спеціально зустрівся з чоловіком, який займається введенням СЕС в експлуатацію і запитав, чи були випадки перевищення номінальної потужності, а також, яка за це відповідальність? Відповідь мене здивувала, він відповів. що перевищують в рази більше ніж 3-6Квт, і поки що ніхто за це не б'є по голові, тому на свій страх і ризик я настроїв інвертор на 33Квт, але кажуть, що дані інвертори можуть працювати на 36 Квт, так як вони по суті програмно урізана версія 36 кіловатного. Хто знає напишіть. Дякую..
Про 36 ще ні разу не чув. А який автомат у вас на вводі?
Ось пару тижнів назад, обленерго направляло перевіряючого, на станцію яка згенерувала більше за інших (сніг чистився регулярно)
Так що дуже залежить, я би казав.
 

SolarMaster

Tier1
Реєстрування
9 Чер 2017
Дописи
313
Бали
43
Поставив саме 38 Квт, тому, що на презентації Huawei SUN2000 33KTL шановний Олександр_А озвучив таку думку, що даний інвертор економічно вигідно перевантажувати в Україні до 30% включно. так як зрізувати інвертор буде мало. Вже сьогодні генерація панелей перевищує 30Квт, тому дуже привабливо збільшити макс. потужність хочаб до 33Квт
Перечитайте, что сами написали еще раз. При 38 кВт панелей, _30_ кВт инвертор будет обрезать очень мало. Буквально еще пару дней, пока холода. Выгода от 33 кВт ~2%, выгода от 36 после 33, на 38 кВт панелей - стремится к 0.
Есть случаи установки и 36, и 40 кВт инверторов "ограниченных программно", но все логи хранятся. Скажут фас, и поднимут логи.
 

adff

Tier3
Реєстрування
19 Лют 2021
Дописи
5
Бали
1
Сонячні панелі
risen
Інвертор
33ktl
Про 36 ще ні разу не чув. А який автомат у вас на вводі?
Ось пару тижнів назад, обленерго направляло перевіряючого, на станцію яка згенерувала більше за інших (сніг чистився регулярно)
Так що дуже залежить, я би казав.

Доброго вечора. Автомат мені поставили на 63 А промисловий. Я ж написав, що не закликаю перевищувати потужність, кожен хто це робить ризикує, також я думаю, що ситуація з перевірками і ставленням до перевищення потужності, залежить від політики окремого РЕМУ. Я звертався до людини з місцевого РЕМУ і мене просвітили про політику в нашому районі..
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.055
Бали
113
Відповідь мене здивувала, він відповів. що перевищують в рази більше ніж 3-6Квт, і поки що ніхто за це не б'є по голові, тому на свій страх і ризик
а поті
Доброго вечора. Автомат мені поставили на 63 А промисловий. Я ж написав, що не закликаю перевищувати потужність, кожен хто це робить ризикує, також я думаю, що ситуація з перевірками і ставленням до перевищення потужності, залежить від політики окремого РЕМУ. Я звертався до людини з місцевого РЕМУ і мене просвітили про політику в нашому районі..

А якщо часом політика зміниться і вас не попередять про то. Як будете діяти?)
 

adff

Tier3
Реєстрування
19 Лют 2021
Дописи
5
Бали
1
Сонячні панелі
risen
Інвертор
33ktl
Перечитайте, что сами написали еще раз. При 38 кВт панелей, _30_ кВт инвертор будет обрезать очень мало. Буквально еще пару дней, пока холода. Выгода от 33 кВт ~2%, выгода от 36 после 33, на 38 кВт панелей - стремится к 0.
Есть случаи установки и 36, и 40 кВт инверторов "ограниченных программно", но все логи хранятся. Скажут фас, и поднимут логи.

На рахунок вигоди, можливо ви мене не зрозуміли, попробую пояснити. Дуже мало днів і годин в році коли потужність сонячної інсуляції така, щоб при 38 Квт ваш інвертор видавав би 30Квт і більше, тому економічно вигідно в нашому регіоні перевантажувати інвертор до 30%. Так я розумію, що при максимумі сонця зрізатися буде 8Квт. На рахунок перевірок, я з Вами згідний, якщо захочуть, то вони і по онлайн моніторингу засічуть, але в нашому районі таких прецендентів не було. Дякую..
 
Угорі