Мониторинг для инверторов Huawei

spin722

Tier3
Реєстрування
31 Січ 2021
Дописи
25
Бали
3
Підскажіть, а ніяк не можливо подружити даний проект наприклад з ардуіно? чи можливо з тим же Elfin-EG11 чи Elfin-EW11 ? я так розумію вся суть телефону щоб вести API ключ і передати на сервер дані.... Чи не має ніякої можливості зробити так щоб не використовувати телефон, а взяти будь який інший пристрій менш вибухо і відказобезпечніший для зовнішнього середовища?
Варіант з Elfin-EG11 чи Elfin-EW11 має право на життя і цілком можна реаліувати його.
Як на мене, то найкращим варіантом буде опитувати інвертор по RS485 за допомогою Arduino (Arduino виступає як master - інвертор як slave). На оф. сайті у вільному доступі є опис протоколу MODBUS. Тому проблеми опитати інвертор немає.
Проблема виникає в тому, як і де зберігати зчитані дані. Пам'яті Arduino явно замало буде для цього. Можна використати SD карту і на неї писати. Але як в такому разі дистанційно її читати?
Можна передавати за допомогою Ethernet чи Wi-Fi дані на сервер в хмару або на пошту. Але ж якщо листи на пошту будуть надходити кожні 5 хв, то листів буде занадто багато. Тому на сервер - варіант кращий. Знову проблема - у сирому вигляді дані зовсім не читабельні. Тому на сервер необхідно залити ще якусь програмуліну для обробки даних.
Як варіант - можна використати в якості сервера домашній комп'ютер. Але в такому разі потрібно вирішити питання енергозбереження, бо за спожиту енергію компом потрібно заплатити. У випадку з сонячним інвертором - по "зеленому тарифу" :(
Такм чином проект стає не надто простим.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Варіант з Elfin-EG11 чи Elfin-EW11 має право на життя і цілком можна реаліувати його.
Як на мене, то найкращим варіантом буде опитувати інвертор по RS485 за допомогою Arduino (Arduino виступає як master - інвертор як slave). На оф. сайті у вільному доступі є опис протоколу MODBUS. Тому проблеми опитати інвертор немає.
Проблема виникає в тому, як і де зберігати зчитані дані. Пам'яті Arduino явно замало буде для цього. Можна використати SD карту і на неї писати. Але як в такому разі дистанційно її читати?
Можна передавати за допомогою Ethernet чи Wi-Fi дані на сервер в хмару або на пошту. Але ж якщо листи на пошту будуть надходити кожні 5 хв, то листів буде занадто багато. Тому на сервер - варіант кращий. Знову проблема - у сирому вигляді дані зовсім не читабельні. Тому на сервер необхідно залити ще якусь програмуліну для обробки даних.
Як варіант - можна використати в якості сервера домашній комп'ютер. Але в такому разі потрібно вирішити питання енергозбереження, бо за спожиту енергію компом потрібно заплатити. У випадку з сонячним інвертором - по "зеленому тарифу" :(
Такм чином проект стає не надто простим.
Shared hosting - відповідь на питання де. Вартість є дуже помірна.
А те, що серверна частина потрібна - то факт.
Можна Raspberry pi використати, і по тривозі вона може надсилати лист, і бути веб сервером
Варіантів рішення питання безліч. Якщо вміти програмувати (
 

spin722

Tier3
Реєстрування
31 Січ 2021
Дописи
25
Бали
3
Shared hosting - відповідь на питання де. Вартість є дуже помірна.
А те, що серверна частина потрібна - то факт.
Можна Raspberry pi використати, і по тривозі вона може надсилати лист, і бути веб сервером
Варіантів рішення питання безліч. Якщо вміти програмувати (
Ящо від сервера не відмовлятись, то краще тоді ІМХО використати домашній комп в якості сервера. І на нього покласти функцію опитування інвертора через RS485 і розшифровки отриманих даних.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Ящо від сервера не відмовлятись, то краще тоді ІМХО використати домашній комп в якості сервера. І на нього покласти функцію опитування інвертора через RS485 і розшифровки отриманих даних.
Можна. Головна біда в мене була, коли горів автомат біля будинку або відрубало автомат на підстанції. Тоді інвертор просто зникає, і здогадайся що там. Потрібен ббж на пк+роутер.
Власне ці питання я думав закрити, отримавши живлення для Elfin від USB порта інвертора (він як ббж). Але по простому не вийшло, а далі вийшли конкуренті продукти. Якось так. А своє питання я закрив ббж на смартлоггері та роутері.
 

spin722

Tier3
Реєстрування
31 Січ 2021
Дописи
25
Бали
3
Можна. Головна біда в мене була, коли горів автомат біля будинку або відрубало автомат на підстанції. Тоді інвертор просто зникає, і здогадайся що там. Потрібен ббж на пк+роутер.
Сам інвертор буде відповідати на запити, якщо пропало зовнішнє живлення. Мізки інвертора отримують живлення від панелей. Вже якщо нема напруги з панелей, тоді він спить і не відповідає.
Власне ці питання я думав закрити, отримавши живлення для Elfin від USB порта інвертора (він як ббж). Але по простому не вийшло
Сам по собі Elfin питання моніторингу не вирішує. Це конвертер інтерфесів. Він не може виступати як MASTER в системі моніторингу. Не заклали у нього такий функціонал.
На мою думку краще використати, наприклад, нетбук. Через USB-RS485 конвертер опитувати інвертор (інвертора). Нетбук буде в якості сервера і буде виступати в якості MASTER'а. Сам нетбук можна залишити вдома, в приміщенні. Довжина лінії RS485 може сягати 1000 м. Я зустрічав і довші лінії, які нормально працювали.
Для надійності можна застосувати опторозв'язку RS485, щоб захистити від статичної напруги, грози і т.п. сам нетбук.
далі вийшли конкуренті продукти.
За які продукти ведеться мова?
 

vld

Tier2
Реєстрування
10 Жов 2019
Дописи
59
Бали
18
Sun.restudio. Не вивoдяться дані на круговій діаграмі (Завантаженість по трекерам, %) і на ПК і на телефоні.
То у всіх так? Чи лиш у мене?
Графік цікавий, хотілося б його бачити.
 

Himik

Tier3
Реєстрування
24 Вер 2020
Дописи
5
Бали
3
В мене теж Не вивoдяться дані в діаграмі.
 
  • Like
Реакції: vld

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Сам інвертор буде відповідати на запити, якщо пропало зовнішнє живлення. Мізки інвертора отримують живлення від панелей. Вже якщо нема напруги з панелей, тоді він спить і не відповідає.
Власне як ББЖ думав цю особливість використати.

Сам по собі Elfin питання моніторингу не вирішує. Це конвертер інтерфесів. Він не може виступати як MASTER в системі моніторингу. Не заклали у нього такий функціонал.
На мою думку краще використати, наприклад, нетбук. Через USB-RS485 конвертер опитувати інвертор (інвертора). Нетбук буде в якості сервера і буде виступати в якості MASTER'а. Сам нетбук можна залишити вдома, в приміщенні. Довжина лінії RS485 може сягати 1000 м. Я зустрічав і довші лінії, які нормально працювали.
Для надійності можна застосувати опторозв'язку RS485, щоб захистити від статичної напруги, грози і т.п. сам нетбук.
Можна і так. Але надійність ПК та ОС MS в режимі 24/7 в мене викликає сумніви

За які продукти ведеться мова?
SunRestudio
https://greenpowertalk.com.ua/threads/monitoring-dlja-invertorov-huawei.121/
Атмосфера щось пропонує
Хлопці з Франківська так само щось роблять, але не маю точних даних

А я виступаю за гнучке використання SmartLogger - ов. В нього можно багато напхаті інверторів. 1 людина купує, решта ставить шлюзи. І все гарно і з повним контролем.
 

spin722

Tier3
Реєстрування
31 Січ 2021
Дописи
25
Бали
3
надійність ПК та ОС MS в режимі 24/7 в мене викликає сумніви
Якщо розглядати виключно ОС Windows, то тут 50/50. Знаю багато прикладів, коли компи на Windows працювали роками не виключаючись.
Якщо ж розглядати ОС на базі Linux, то тут взагалі можна не перейматись.
А я виступаю за гнучке використання SmartLogger - ов. В нього можно багато напхаті інверторів. 1 людина купує, решта ставить шлюзи. І все гарно і з повним контролем.
Можна й так. Найважливіший плюс - функціонал. Все інше мінуси: залежність від інету, нема контролю над SmartLogger'ом, ніхто не застрахований від несанкціонованого доступу до налаштувань інвертора(ів) зі сторони інших користувачів того SmartLogger'а... І найголовніше - нема тривожних повідомлень. Або садити одного користувача в якості диспетчера, щоб контролював роботу групи інверторів, підключених до SmartLogger'а.
Тому, як на мене, дешевий ноут з потрібним софтом є оптимальним варіантом.

Ще хотілось би поставити запитання: чи є якісь фірмові рішення про надсилання тривожних повідомлень, крім як SmartLogger?
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Я намагався зробити продукт, доступний для кожного, а не знавців Unix систем.
Там є 3 різних рівня користувачів.
Є NetEco, де є користувачі

A guest user can only query and export data and modify some plant configurations.

Я собі налаштував сповіщення.
 

koba

Tier3
Реєстрування
26 Січ 2021
Дописи
5
Бали
3
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei sun2000-33ktl-a
Всім доброї пори ) вибачте якщо піднімаю, можливо вже озвучене і розібране питання, але для чого тоді lan-порти на інверторі, і чи можливо за допомогою Fusionsolar, якщо так, тоді як здійснювати моніторинг, що дають ці "свистки" для моніторингу? Я бачив їх по 3500, якщо за допомогою нього можливо здійснювати моніторинг тоді це не дорогий варіант, як на мене ))) усім дякую наперед за відповіді та розуміння )
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Всім доброї пори ) вибачте якщо піднімаю, можливо вже озвучене і розібране питання, але для чого тоді lan-порти на інверторі, і чи можливо за допомогою Fusionsolar, якщо так, тоді як здійснювати моніторинг, що дають ці "свистки" для моніторингу? Я бачив їх по 3500, якщо за допомогою нього можливо здійснювати моніторинг тоді це не дорогий варіант, як на мене ))) усім дякую наперед за відповіді та розуміння )
На Lan порти я витратив пару днів, шукаючи спогади в любих документах. Забудьте.
Свистки тільки локальний моніторинг. З телефоном підійшли і по блютуз чи вай фай подивились.
От скоро буде новий інвертор і новий свисток. Там буде можливо.
 
  • Like
Реакції: koba

koba

Tier3
Реєстрування
26 Січ 2021
Дописи
5
Бали
3
Сонячні панелі
Longi
Інвертор
Huawei sun2000-33ktl-a
На Lan порти я витратив пару днів, шукаючи спогади в любих документах. Забудьте.
Свистки тільки локальний моніторинг. З телефоном підійшли і по блютуз чи вай фай подивились.
От скоро буде новий інвертор і новий свисток. Там буде можливо.
ПО портах мені обіцяє один чоловік допомогти ніби знає що робити, якщо щось вдасться розповім, як я зрозумів за допомогою свистка можна підєднатись до фюжнсолар чи не так?
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
ПО портах мені обіцяє один чоловік допомогти ніби знає що робити, якщо щось вдасться розповім, як я зрозумів за допомогою свистка можна підєднатись до фюжнсолар чи не так?
Rs485 порти - ок, FE (lan) - якщо вдасться, буду вдячний за розповідь.
На даний момент ні, і в майбутньому старі моделі інвертора ні.
Тільки М3 + новий свисток.
Може як приїде, то його подружать і зі старою, але навряд чи. Впиралось в потужність USB порта
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Якщо це не секрет, то яким чином?
Через NetEco (FusionSolar). Там є можливість слати е-мейл і вказати сценарій. На Київстарі підключив послугу е-мейл to SMS. Так отримаю сповіщення завжди.
 

spin722

Tier3
Реєстрування
31 Січ 2021
Дописи
25
Бали
3
ПО портах мені обіцяє один чоловік допомогти ніби знає що робити
Вчора пробував "поспілкуватись" з SUN2000 33KTL-А. Нормально він відповідає по RS485 інтерфейсу. Якщо інвертор має MODBUS адресу 01, то запит 01 03 7D 03 00 0A A1 2D дасть у відповідь серійний номер інвертора. Можна опитати будь-якою термінальною програмою, яка підтримує передачу даних у 16-му форматі (не текст). Запит сформовано так:
  • 01 - ID address (MODBUS адреса інвертора)
  • 03 - номер функції MODBUS (читання регістрів)
  • 7D 03 - початкова адреса регістру
  • 00 0A - кількість регістрів для читання (0А (hex)=10(dec))
  • A1 2D - CRC (контрольна сума)
У відповідь отримаєте 20 байт (10 регістрів по 2 байта = 20 байт) серійного номеру.
Таким самим чином можна зчитувати й інші параметри: напругу на стрінгах, фазну, струми і т.п.
Для підключення комп'ютера до інвертора можна використати будь-який USB-RS485 конвертер. Тільки потрібно мати на увазі, що у RS485 має значення полярність. Бажано використовувати з гальванічною розв'язкою. При неправильному підключенні (переплутані жили А та В) інтерфейс не працює.
 
Останнє редагування:

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Вчора пробував "поспілкуватись" з SUN2000 33KTL-А. Нормально він відповідає по RS485 інтерфейсу. Якщо інвертор має MODBUS адресу 01, то запит 01 03 7D 03 00 0A A1 2D дасть у відповідь серійний номер інвертора. Можна опитати будь-якою термінальною програмою, яка підтримує передачу даних у 16-му форматі (не текст). Запит сформовано так:
  • 01 - ID address (MODBUS адреса інвертора)
  • 03 - номер функції MODBUS (читання регістрів)
  • 7D 03 - початкова адреса регістру
  • 00 0A - кількість регістрів для читання (0А (hex)=10(dec))
  • A1 2D - CRC (контрольна сума)
У відповідь отримаєте 20 байт (10 регістрів по 2 байта = 20 байт) серійного номеру.
Таким самим чином можна зчитувати й інші параметри: напругу на стрінгах, фазну, струми і т.п.
Для підключення комп'ютера до інвертора можна використати будь-який USB-RS485 конвертер. Тільки потрібно мати на увазі, що у RS485 має значення полярність. Бажано використовувати з гальванічною розв'язкою. При неправильному підключенні (переплутані жили А та В) інтерфейс не працює.
Наскільки мені відомо, там ще від прошивки залежить значення реєстрів та іншого.
 

spin722

Tier3
Реєстрування
31 Січ 2021
Дописи
25
Бали
3
Наскільки мені відомо, там ще від прошивки залежить значення реєстрів та іншого.
Від прошивки не залежить. Всі регістри та їх вміст прописані в мануалі MODBUS Interface Definitions.
Якби залежало, то разом зі зміною прошивки інвертора необхідно було б змінювати прошивку на SmatrLogger та(або) SmartDongle.
 
Угорі