Інвертор: заряд через порт для сонячних панелей від мережі

neon

Tier3
Реєстрування
6 Гру 2023
Дописи
7
Бали
1
Інвертор
MF-OME-UP3KVA
Коротко питання: чи можна подати 12 30в (згідно хар-к) на порт інвертора для сонячних панелей і таким чином заряджати АКБ від зарядного пристрою від мережі через порт сонячних панелей?
Якщо так то зустрічне питання: що буде якщо АКБ зарядяться, інвертор буде без навантаження, а на порт сонячних панелей зарядне продовжить подавати ток, куди інвертор буде його дівати?

Детально: маю інвертор у якого максимальний заряд тіольки від мережі 25А, а максимальний заряд від сонячних панелей і мережі одночасно: 60А, мабуть всередині там два зарядних пристрої.
При цьому в настройках є можливість поставити що сонячна енергія буде використовуватися тільки для заряду акб, що виключити підмішування під час його використання. Інвертор + акб використовуються через відключення у квартирі, сонячних панелей немає.
Хочу зрозуміти чи реально підсунути інвертору мережу + мережу на вхід для зарядки так щоб без шкоди йому та без бадабумів, пожеж і т.д.

Питання виникло коли на розетці прочитав відгуки користувачів на якийсь блуетті де акб lifepo4, а зарядка 350в, що дуже мало і користувачі пишуть що вони в порт соячної панелі підключають ще одну зарядку блуетті через перехідник одночасно і піднімають таким чином заряд до 1кв і таких відгуків там чимало.
 
Останнє редагування:

subarucom

Tier1
Реєстрування
8 Бер 2021
Дописи
234
Бали
43
Сонячні панелі
Trina Solar 545
Інвертор
Solis-30K-5g
Який діапазон вхідної напруги від сонячних панелей у вашому інверторі?
 

neon

Tier3
Реєстрування
6 Гру 2023
Дописи
7
Бали
1
Інвертор
MF-OME-UP3KVA
Який діапазон вхідної напруги від сонячних панелей у вашому інверторі?
Схоже що інвертор хоче 30-32В на вхід, але в інструкції є дві секції: одна з розрахунками і друга в кінці з хар-ками залізяки в цілому то на другій написано 30-80Vdc.
Модель якщо що Master Power MF-OME-UP3KVA, є модель на сайті така ж, але з зарядкою від мережі 60А, але то ж вона є десь у Іспанії, а ця в мене вже на стіні закріплена і підключена, а в момент паніки минулого року довелося брати перше достойне, що знайшлося.
 

Вкладення

  • mp.png
    mp.png
    27,2 Кб · Перегляди: 10
  • 3KVA.png
    3KVA.png
    47,1 Кб · Перегляди: 10

subarucom

Tier1
Реєстрування
8 Бер 2021
Дописи
234
Бали
43
Сонячні панелі
Trina Solar 545
Інвертор
Solis-30K-5g
Технічні характеристики краще дивитися на інверторі
Screenshot_2023-12-07-09-46-51-687_ua.slando.jpg
 

subarucom

Tier1
Реєстрування
8 Бер 2021
Дописи
234
Бали
43
Сонячні панелі
Trina Solar 545
Інвертор
Solis-30K-5g
30-80 Вольт
 

shamax

Tier2
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
28
Бали
13
Теоретично якщо максимальний струм на вході не перевищуватиме характеристики сонячного порту(якщо вірити скріншоту 50А) то можна підключити. Струм буде контролюватись інвертором збільшенням опору. А коли зарядиться акумулятор то БМС розʼєднає контур.
 

neon

Tier3
Реєстрування
6 Гру 2023
Дописи
7
Бали
1
Інвертор
MF-OME-UP3KVA
Теоретично якщо максимальний струм на вході не перевищуватиме характеристики сонячного порту(якщо вірити скріншоту 50А) то можна підключити. Струм буде контролюватись інвертором збільшенням опору. А коли зарядиться акумулятор то БМС розʼєднає контур.
Трошки походив по інтернетах то на ютубі є ролики тих хто зпалив БП через підключення до порту сонячних панелей з інверторами де ШІМ, але в відгуках пишуть що і з MMPT те саме, типу він регулює опір і БП зарядника дохне бо до такого не готовий. Я схемотехніку в універі не дежу засовоїв, я взагалі на першому курсі мало що засвоїв, може якби вона була на 5му то щось би запамяталось.
Якщо хтось на темі розуміється то дайте будь ласка коментар.

Я тут вже почав подумувати може можна просто купити зарядне умовно 24в 60А, а те що в інверторі виключити та підключити куплене зарядне напряму до акб, але щось не розумію прикола: інвертор з зарядним 24в 100А в україні коштує 800$ (MF-OME-UM3KV3) через перекупів, а зарядне ... такого потужного зарядного я взагалі не бачу, є он 24в 40А за 400$ LogicPower, не розумію в чому прикол.
 
Останнє редагування:

shamax

Tier2
Реєстрування
14 Кві 2021
Дописи
28
Бали
13
Теж схемотехніка з першого курсу. І теж хотів би прочитати допис когось, хто розуміється краще в цьому питанні.

Сонячна панель має обмежену силу струму яка залежить від сонячного потоку - якщо не прикладати опір то матимемо струм короткого замикання Isc ( 10-15А в залежності від панелі). Якщо прикласти опір, то можна підібрати його таким що відповідає точці максимальної потужності тобто максимальне значення струм*напругу. Відповідно МППТ може сканувати вольтамперну характеристику панелі починаючи від 0 опору до безкінечності, адже струм все одно не перевищить Isc.
Тепер, якщо ви подаєте напругу на сонячний вхід, то МППТ може починати сканувати, наприклад від опору 1Ом, або від, наприклад, 100Ом - тут вже залежить від алгоритму в самому інверторі. І, якщо, наприклад, ваш інвертор почне сканувати від 1Ом, то струм у вас буде U/R 30/1=30A, неочікувано великий і спалить інвертор або блок який ви підключили.
Тому потрібно подати на вхід не більше максимального струму. Є такі лабораторні блоки живлення, а може не тільки лабораторні, в яких обмежується вихідний струм таким чином, що коли він бачить що струм виходить за межі максимального, то падає напруга на виході.
Тобто дійсно в будь якому(чи підключите ви його до МППТ чи до аккума) вам потрібний недешевий блок живлення .
Я б купив сонячну панель за 100уе і повісив на балконі :)
 
  • Like
Реакції: neon

subarucom

Tier1
Реєстрування
8 Бер 2021
Дописи
234
Бали
43
Сонячні панелі
Trina Solar 545
Інвертор
Solis-30K-5g
Я тут вже почав подумувати може можна просто купити зарядне умовно 24в 60А, а те що в інверторі виключити та підключити куплене зарядне напряму до акб, але щось не розумію прикола: інвертор з зарядним 24в 100А в україні коштує 800$ (MF-OME-UM3KV3) через перекупів, а зарядне ... такого потужного зарядного я взагалі не бачу, є он 24в 40А за 400$ LogicPower, не розумію в чому прикол.
А навіщо вимикати вбудоване зарядне,вже є 25 Ампер.Може треба допомогти зовні...
Тобто пошукайте зарядне з меншим током, а не 60 А.
 
Останнє редагування:
  • Like
Реакції: neon

neon

Tier3
Реєстрування
6 Гру 2023
Дописи
7
Бали
1
Інвертор
MF-OME-UP3KVA
А навіщо вимикати вбудоване зарядне,вже є 25 Ампер.Може треба допомогти зовні...
Тобто пошукайте зарядне з меншим током, а не 60 А.
а не покусаються? Мої знання електрики кажуть що ток повинен бігти туди де менший опір так що не повинні, але все ж. Єдине що не певен як бути з кінцем заряджання коли різко росте напруга на АКБ, хіба що аби настроїти щоб відсікало одне зарядне коли АКБ майже заряджені, якщо знайду ще таке зарядне, що можна так налаштувати.

Я б купив сонячну панель за 100уе і повісив на балконі :)
Сторона хоч і сонячна, проте на невеликій відстані наступні будинки так що світло є, а от сонце рідко видно.
Якби ж я свого часу купив не квартиру, а будинок то зараз би було де розгулятся.

Взагалі я це все тільки планую: зараз у мене АГМ на 4.5Кв разом, їм 600В заряду це максимальний допустимий, але при 4годинних відключеннях можна використати масимум 1.9Кв (зробив знижку на втрати при конвертації туди-сюди), що не дуже то й багато, особливо коли графік ставав 3є-5нема тому задумався про lifepo4 щоб за пару годин заряджати, але ось вперся в зарядне інвертора, а далі ви вже знаєте. Але тоді треба ще ці АГМ комусь з друзів пихнути ... нема однозначних простих рішень на жаль коли ти в квартирі тулиш інвертор, але й без нього ніяк коли опалення від газового котла з насосом, а не просто лампочку посвітити.
 
Останнє редагування:

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Трохи заплутався, намагаючись розібратися в задачі. Якщо я правильно зрозумів, то є інвертор 3кВт, який працює із батареєю AGM акумуляторів напругою 24В загальною ємністю 4.5 кВт*год.
Зауважень багато, розгляну тільки декілька:
1. Вказаний(на світлині (ймовірно, інструкції)) струм заряду 40 А, та максимальний(мережа+сонце) 60 А. Там не вказано, але думаю, що мережевий заряд саме 40 А. Це 40А*24В = 1кВт за годину. На світлині шильдика взагалі 50 А.
У інвертора точно немає двох різних зарядних пристроїв. Для зарядки акуму він пертворює мережевий струм на постійний та підмішує постійний струм із сонячного входу, якщо там щось є та в налаштуваннях виставлено.
2. Для АГМ акумів комфортний струм заряду має не перевищувати 0.2С, тобто 20% ємності, при цьому зарядка триває приблизно 5-6 годин. Зниження заряду нижче рівня 30% ємності призводить до поступового зменшення строку експлуатації акума. Тоді з урахуванням цього та поступового старіння акума корисна ємность складе приблизно 2.5 кВт*год.
Якщо заряд триває 5 годин, то це 500Вт/годину. А це вдвічі менше, ніж заряджаюча спроможність(із пункту 1) інвертора!
Не бачу обґрунтування встановлення додаткового зарядного пристрою, та тим паче, колхозу на вхід сонячний.
Якщо сильно кортить швидше зарджати АГМ акуми(що для них шкідливо), то можна докупити(погугліть, вони недорогі, а з аліекспресу ще дешевше) одне або кілька зарядних пристроїв на 24В, бажано розумних сучасних. Вони самі контролюватимуть напругу та струм зарядки. Підключити слід напряму на клеми акуму, паралельно інвертору. Струм від зарядного складеться із струмом зарядки із інвертора. Інвертор та зарядне(зарядні) між собою не конфліктуватимуть.
3. Ті кошти, що Ви хочете витратити на покупку чогось додаткового я би витратив на збільшення ємності акуму(такого ж типу!) тоді вже.

Не ґвалтуйте інвертор та, особливо, блок живлення, подаючи на сонячний вхід!
 

neon

Tier3
Реєстрування
6 Гру 2023
Дописи
7
Бали
1
Інвертор
MF-OME-UP3KVA
Трохи заплутався, намагаючись розібратися в задачі.
Та я сам заплутався тому що іспанці заплутали мене в с своїх моделях: я купував UP3KVA, але приїхала UM3KVA (щойно придивився до написів збоку), а повідомленням вище на світлині виклали саме UP3KVA та що видає 40А зарядки від мережі і 50А від сонця, а моя видає 25А від мережі, все інше схоже без змін.
1. З приводу того що в інверторах нема двох зарядних тоді не розумію чого так багато інверторів не дають виставити від мережі 100% потужності, навіщо ці махінації з підмішуванням. Наприклад мій довзоляє виставити максимальний заряд (сонце+мережа) 60А, але максимум від мережі в іншому пункті 25А, думаєте їм жалко було давати вибрати не 15/25, а 15/25/45/60 ?
2. Так, я розумію що мої 25А це саме те що треба для 4х АГМ, але далі я вже не можу нічого змінювати: ні додати акб АГМ, ні задуматися про lifepo4, бо це нічого не дасть: зарядне все одно при оптимістичному варіанті світла протягом 4х годин більше 2х Квт не дасть накопичити - це проблема.
З приводу зарядного від китайців я вас почув, але щось теж не виходить з запасом нічого знайти: поки наткнувся з доступних тільки на htrc p35 на 18А 24В, але це не так щоб кардинально допоможе, якщо я надумаю розкошелитися на 2 lifepo4 по 100А 24В. Якщо у вас на слуху назви які треба шукати то скажіть, на форуму не бачив щоб такі теми були.
3. Та якби в мене були сонячні панелі то я б точно додав АГМ, а так поки що не певен тому розбираю декілька варіантів, щоб хоча б знати напрямок якщо почне горіти. Ось поспілкувався з вами усіма і зрозумів, що то погана ідея просто подати постійний струм на порт для сонячних панелей.
 

Вкладення

  • photo_2023-12-19_00-22-05.jpg
    photo_2023-12-19_00-22-05.jpg
    94,3 Кб · Перегляди: 6

Weasel

Tier1
Реєстрування
19 Січ 2021
Дописи
99
Бали
33
Сонячні панелі
Risen
Інвертор
Solis
Ну якщо панелей немає, то і різниці нема, це модель із ШІМ або MPPT-трекером :) та навіть із кількістю панелей в декілька кіловат не побачите різниці. Це ж для заряду акумів, а не генерації в мережу. Декілька відсотків різниці.
Я не мав справу із ним, може він і не такий поганий, як Далет зазначив )) все одно Ви маєте цей інвертор, тож не варто засмучуватися. Використовуйте те, матимете досвід.
В чому проблема ще додати акумів АГМ?
Зарядних додаткових може бути необмежена кількість. По 6 а або 10 а (автомобільних) або навіть різних. Вони не конфліктуватимуть.
 

neon

Tier3
Реєстрування
6 Гру 2023
Дописи
7
Бали
1
Інвертор
MF-OME-UP3KVA
ось різниця, і другий значно краще за перший, хоча обидва хлам
То вже мабуть всі забули, але минулої осені коли запахло відключеннями навіть компьютерні інвертора розхватали, довелося брати коня, якого знайшов у продажу, не дуже роздивляючися його зуби. Але Weasel правий що в квартирі все одно ШИМ там чи ні, а так працює, не пищить, в bypass вентилятором не шумить (літом іноді включав охолодження коли +30 було).
В чому проблема ще додати акумів АГМ?
Проблема в тому, що з lifepo4 можна в теорії накопичувати 1.2-1.5Квт за годину судячи з характеристик 100Ач 24В, а якщо таких АКБ два то й всі 3Квт (аби зарядне їх давало ще). Щоб накопичувати 3Квт в годину з АГМ тим током що вказаний в хар-ках їх вже треба 16 (12В 100Ач), то для них треба буде цілу шафу виділяти і варити з металу щоб вона ці 300 кг витримувала, а потім ще це все балансирами обчіпляти. Одне діло коли в тебе сонце стабільно заряджає в день, а вночі використовується, а інше коли пахне віяловими відключеннями коли відключають, на більше годин ніж світло є і бажано накопичувати швидше, ніж потім використовувати.
 

Dalet

Tier0
Реєстрування
13 Січ 2019
Дописи
2.094
Бали
113
То вже мабуть всі забули, але минулої осені коли запахло відключеннями навіть компьютерні інвертора розхватали, довелося брати коня, якого знайшов у продажу, не дуже роздивляючися його зуби
ну то звісно, ситуація диктує свої правила, тут нікуди не дінешся.
 
Угорі