1. Этот сайт использует файлы cookie. Продолжая пользоваться данным сайтом, Вы соглашаетесь на использование нами Ваших файлов cookie. Узнать больше.

Домашняя СЭС 50 кВт на ЗТ

Тема в разделе "Опыт использования солнечных батарей в Украине", создана пользователем debris, 2 апр 2020.

1. debris

debris New Member

Тобто в вартість приєднання електроустановки для вироблення е-енергії до 30 кВт входить тільки відповідний кабель? Наприклад СІП 4*25. Я для себе хочу розібратися, перед походом в Обленерго.
    А що ще вони мають встановити - кабель СІП з кріпленнями, УЗО, РНПП, ввідний автомат? Чи тільки СІП+автомат? Лічильник 3-фазний з модемом купляється окремо як я зрозумів.
    "Зекономити" вони можуть, наприклад поставивши 4*16 замість 4*25, як деколи пишуть в інеті. А чи можлий варіант офіційної доплати по бажанню замовника до рівня СІП 4*35?
    Чи це тільки вирішується "неофіційно"? Не хочу плодити корупційні схеми). Якби був прайс - ось тобі ТУ на 30 кВт, хочеш щось поміняти - ось стільки-то доплати.

2. Sergey

Sergey Active Member

Це палка о двох кінцях. Мене питали, чи будуть ще станції. Я казав так. Кабель проклали грубий, але його проклали після оплати ТУ за 3-тю станцію. Через пів року з моменту оплати за першу. Так що таке. Грубий дріт то добре, але то їх проблеми краще робити.

Був варіант і "чесний" запропонований, з межою розподілу на ТП. Перелік матеріалів там - аховий, 2 сторінки друковані. Тому краще хай роблять як знають.

Дуже багато нюансів, наперед не знаєш як краще, казати чи ні.

3. debris

debris New Member

Коротше оптимально замовляти ТУ на 1 станцію, оплачувати і спостерігати за роботами монтерів. Повідомити про ще одну станцію в перспективі на словах. Раптом вони самі запропонують якийсь цікавий варіант.

А щодо УЗО та іншого?

4. Sergey

Sergey Active Member

Ну от не факт, що запропонують. Ще раз наголошую, мені затримали всі роботи на першій, поки не зробив всі документи на другу.
    Входить узо+рнпп (реле контролю напруги)+ автомат, гофра, кабелі. Але все такої якості, що аут. Тому йшов на компроміс, щоб потім не міняти.
    А ще треба буде окремо заземлення+ повірка. Проект внутрянки, ну і може ще щось забув.

5. debris

debris New Member

Цікавить момент як встановити обладнання кращої якості. Купити основне своє - РНПП, УЗО, промисловий автомат, а потім "просити" на місці щоб поставили? А що тоді робити з тим за що заплачено, просто подарувати? :)

6. Taras

Taras Member

краще подарувати... :) або залишити собі на запас. Якщо є така можливість.
    У мене згорів ввідний автомат, 1 добу станція не працювала ( - 200 кВт) автомата в РЕСі на 63 А не має, потрібно чекати з області (ну тиждень чи 2... можемо поставити на 23А тимчасово , щоб без світла не сидів і міг змогу дивитися по ТБ про ЗТ :D)купив сам автомата, поставили, через 2 тижні привезли з області опломбований, замінили... на всі доводи залишити мій (думаю що надійніший) відповідь одна - наказ ставити тільки з пломбами...

7. Sergey

Sergey Active Member

автомат запломбований??
    домовлявся з підрядниками. Одразу ставили кращі, а собізабирали проектні. Трошки дали дешевше. Якось так.

8. Taras

Taras Member

Так, "опломбований", на автомат наклеєна стрічкова пломба, з номером. Номер заносили в акт.

Sergey нравится это.