Домашняя СЭС 50 кВт на ЗТ

debris

Tier3
Реєстрування
2 Кві 2020
Дописи
28
Бали
3
Тобто в вартість приєднання електроустановки для вироблення е-енергії до 30 кВт входить тільки відповідний кабель? Наприклад СІП 4*25. Я для себе хочу розібратися, перед походом в Обленерго.
А що ще вони мають встановити - кабель СІП з кріпленнями, УЗО, РНПП, ввідний автомат? Чи тільки СІП+автомат? Лічильник 3-фазний з модемом купляється окремо як я зрозумів.
"Зекономити" вони можуть, наприклад поставивши 4*16 замість 4*25, як деколи пишуть в інеті. А чи можлий варіант офіційної доплати по бажанню замовника до рівня СІП 4*35?
Чи це тільки вирішується "неофіційно"? Не хочу плодити корупційні схеми). Якби був прайс - ось тобі ТУ на 30 кВт, хочеш щось поміняти - ось стільки-то доплати.
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Це палка о двох кінцях. Мене питали, чи будуть ще станції. Я казав так. Кабель проклали грубий, але його проклали після оплати ТУ за 3-тю станцію. Через пів року з моменту оплати за першу. Так що таке. Грубий дріт то добре, але то їх проблеми краще робити.

Був варіант і "чесний" запропонований, з межою розподілу на ТП. Перелік матеріалів там - аховий, 2 сторінки друковані. Тому краще хай роблять як знають.

Дуже багато нюансів, наперед не знаєш як краще, казати чи ні.
 

debris

Tier3
Реєстрування
2 Кві 2020
Дописи
28
Бали
3
Коротше оптимально замовляти ТУ на 1 станцію, оплачувати і спостерігати за роботами монтерів. Повідомити про ще одну станцію в перспективі на словах. Раптом вони самі запропонують якийсь цікавий варіант.

А щодо УЗО та іншого?
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
Коротше оптимально замовляти ТУ на 1 станцію, оплачувати і спостерігати за роботами монтерів. Повідомити про ще одну станцію в перспективі на словах. Раптом вони самі запропонують якийсь цікавий варіант.

А щодо УЗО та іншого?
Ну от не факт, що запропонують. Ще раз наголошую, мені затримали всі роботи на першій, поки не зробив всі документи на другу.
Входить узо+рнпп (реле контролю напруги)+ автомат, гофра, кабелі. Але все такої якості, що аут. Тому йшов на компроміс, щоб потім не міняти.
А ще треба буде окремо заземлення+ повірка. Проект внутрянки, ну і може ще щось забув.
 

debris

Tier3
Реєстрування
2 Кві 2020
Дописи
28
Бали
3
Цікавить момент як встановити обладнання кращої якості. Купити основне своє - РНПП, УЗО, промисловий автомат, а потім "просити" на місці щоб поставили? А що тоді робити з тим за що заплачено, просто подарувати? :)
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
Цікавить момент як встановити обладнання кращої якості. Купити основне своє - РНПП, УЗО, промисловий автомат, а потім "просити" на місці щоб поставили? А що тоді робити з тим за що заплачено, просто подарувати? :)
краще подарувати... :) або залишити собі на запас. Якщо є така можливість.
У мене згорів ввідний автомат, 1 добу станція не працювала ( - 200 кВт) автомата в РЕСі на 63 А не має, потрібно чекати з області (ну тиждень чи 2... можемо поставити на 23А тимчасово , щоб без світла не сидів і міг змогу дивитися по ТБ про ЗТ :D)купив сам автомата, поставили, через 2 тижні привезли з області опломбований, замінили... на всі доводи залишити мій (думаю що надійніший) відповідь одна - наказ ставити тільки з пломбами...
 

Sergey

Administrator
Команда форуму
Реєстрування
13 Бер 2018
Дописи
2.354
Бали
113
Сонячні панелі
Ja Solar
Інвертор
Huawei 33KTL-A
автомат запломбований??
домовлявся з підрядниками. Одразу ставили кращі, а собізабирали проектні. Трошки дали дешевше. Якось так.
 

Taras

Tier0
Реєстрування
23 Тра 2020
Дописи
381
Бали
63
Сонячні панелі
Ja solar
Інвертор
Huawei SUN2000-33KTL-A
автомат запломбований??
домовлявся з підрядниками. Одразу ставили кращі, а собізабирали проектні. Трошки дали дешевше. Якось так.
Так, "опломбований", на автомат наклеєна стрічкова пломба, з номером. Номер заносили в акт.
 
Угорі